Populární Wemos D1 s WiFi čipem ESP8266 má další přírůstek do rodiny, tentokrát s ESP32.

Na aliexpress se objevila novinka v podobně Wemos desky s ESP32 s cenovkou $6.90 + poštovné. LoLin32...
 


Arduino.cc zveřejnil novou Arduino desku s názvem MKRFOX1200.
Základem je mikrokontrolér Microchip SAMD21 (32bit ARM Cortex M0+) spolu a čip ATA8520 (Single-chip Sigfox @ 868 MHz - určený pro EU) na DPS o velikosti 67 x 25mm...
 


LEDUNIA - název vývojové desky a také kampaň na kickstarter.com.
Základem LEDUNIA je WiFI čip ESP8266 (např. použítý v NodeMCU). Díky použití populárního ESP8266 nepřichází problém v podobě podpory v Arduino IDE respektive jazyku Wiring. Jak píší sami vývojáři LEDUNIA není pouhý klon NodeMCU.

LEDUNIA připojíte do počítače jednoduše skrze USB A, není nutné používat USB mini/micro kabel (pokud máte kolem portu dostatečné místo)...
 


STMicroelectronics přichází s novým vývojovým kitem s mikrokontrolérem STM32L475, B-L475E-IOT01A. Ti aktivní ho mohli vidět už na Embedded World 2017 na stánku STMicroelectronics.

Vývojový kit obsahuje nepřeberné množství senzorů a bezdrátových technolgoií. Kromě výše zmíněného mikrokontroléru na desce dále najdete 64-Mbit Quad-SPI,
Bluetooth 4.1 modul,
Sub-GHz modul SPSGRF-868 nebo SPSGRF-915 (868 MHz nebo 915 MHz),...
 


Friendlyarm zveřejnil novou verzi jednodeskového počítače NanoPi s přívlastkem K2.
Jádrem NanoPi K2 je procesor Amlogic S905. Tento čtyř jádrový 64bit procesor může být taktován až na 1.5GHz. Jako GPU slouží pěti jádrový Mali450.
Velikost operační paměti je u K2 2 GB DDR3. Systém může být uložen v eMMC (socket) paměti nebo na microSD kartě.

NanoPi K2 disponuje 10/100/1000 ethernetovým rozhraním, kromě toho můžete využít i integrovanou WiFi 802.11 b/g/n a Bluetooth 4.0, bezdrátové připojení k síti obstarává čip AP6212. K dispozici je konektor pro připojení externí antény, pokud nechcete využívat tu integrovanou...
 


Arduino kompatibilní deska s Bluetooth Low Energy a možností napájení skrze solární panel.
Kampaň, která má za cíl vybrat alespoň CA$ 5,000 (téměř 100 000 Kč).

Mobillyo obsahuje ATmega32u4, dále nrf52 BLE, USB, konektor a čip pro nabíjení ...
 


Projekt sdružení CZ.NIC Turris Omnia není pro některé třeba představovat. Pro ty ostatní popíšu.
Turris Omnia je zařízení který může sloužit jako NAS, router nebo tiskový server. Pohání ho dvoujádrový procesor ARM (až 1.6GHz), 1GB RAM (lze osadit až 2GB) DDR3, data a systém jsou uloženy na 8GB FLASH. Pro připojení k internetu můžete využít 5x Gbit LAN,3×3 MIMO 802.11ac, 2×2 MIMO 802.11b/g/n. Turris Omia dále obsahuje 2x USB3.0, 2x Mini PCI Express a 1x mSATA / mini PCI Express.

Jistě uznáte, že je to velmi výkonné zařízení, ale nepřijde vám, že mu něco chybí? Co takhle připojení k LoRa síti (IoT)? ...
 


Koupil jsem si tento hezký 0.96" OLED, který dokáže komunikovat pomocí tří nebo čtyř-drátového SPI nebo I2C sběrnice.
Z výroby je display zapojen pro čtyř-drátovou SPI komunikaci. Pro I2C komunikaci musíme přepájet několik odporů a znát I2C adresu zařízení.

Celý článek naleznete na https://chiptron.cz/articles.php?article_id=105
 


Další zajímavá kampaň na crowdsupply.com s názvem Hornbill.
Vývojová platforma založená na populárním ESP32 .
 
IQRF Alliance a partneři vás zvou na dvoudenní summit, kde vás čeká na 30 zajímavých, interaktivních prezentací a 12 praktických workshopů z oblasti IoT. Setkáte se s reálnými příklady z praxe z oblastí chytrých měst, chytrých budov a domácností, průmyslu, bezpečnosti a dopravy.

Své produkty a služby zde budou prezentovat zástupci firem jako Microsoft, O2, AAEON, NETIO products, MICRORISC, Aledo, Protronix, IQ Home, CITIQ, DATmoLUX, RehiveTech a další.

Termín: 7. - 8. června 2017
Místo: Clarion Congress Hotel Prague
Registrace: http://www.iqrf.org/summit2017/registration
 


Dva nové jednodeskové počítače Orange Pi - OrangePi Win Plus a OrangePi Prime
Poděkování patří uživateli plesi.
Orange Pi Win Plus - quad-core 64bit A64, 2GB RAM (OrangePi WIN pouze 1GB), WiFi, BT, 4x USB 2.0, LCD and Camera interface, 100/1000Mbit ethernet, optional eMMC stotage, connector for battery input and microSD card slot.
 


Soutěž, ve které nominujete a poté ohodnotíte nejrůznější elektro webstránky, firmy a eshopy.
Stránky chiptron.cz, tajned.cz a rajbastliru.cz se dohodli na vytvoření soutěže určené pro bastlíře z ČR a SR.
Nominace začně 1.5.2017 a subjekty můžete nominovat do těchto kategorií.
Nejlepší ...
... web
... fórum
... tutoriál
... zájmový kroužek
... firma
... e-shop
... škola
... projekt
... produkt

Při nominaci a hlasování můžete vyhrát jednu z hodnotných cen. Soupis cen bude zveřejněn do 1.5., ale už nyní vám můžeme slíbit, že se jedná o různé vývojové kity, jednodeskové počítače, slevy na nákupy v e-shopech nebo IoT moduly.

Sledujte stránku cenabastliru.cz i na sociálních sítích facebook, twitter a google+.
Nezapomeňte na hastag #cenabastliru
 


Několik dnů od zveřejnění Orange Pi Zero Plus 2 přichází další člen do rodiny Orange Pi s přívlastkem H5.
Jak název napovídá, Orange Pi Zero dostalo čtyřjádrový procesor Allwinner H5 (Cortex A53) namísto původního Allwinner H3.
Další parametry zůstávají stejné...
 
Na konci loňského roku představil výrobce technologie IQRF nový koncept „otevřenosti-jednoduchosti-bezpečnosti“ bezdrátových sítí a IoT aplikací. Nyní je toto naplňováno pomocí nových verzí OS v4.00 a protokolu DPA v3.00, které přináší zvýšenou bezpečnost bezdrátových přenosů, ochranu dat a zvýšení komfortu pro uživatele. Kompatibilitu zařízení různých výrobců v jedné síti ukazuje IQRF Alliance na summitech, veletrzích a především na konkrétních IoT aplikacích svých členů.

„Každý bezdrátový systém je dnes vystaven potenciálním vzdáleným útokům. Ovšem IQRF OS v4.00 přináší maximální ochranu založenou na průmyslových standardech. Bezpečnost v technologii IQRF neznamená pouze šifrování, ale komplexní přístup, jak zamezit potenciální zranitelnosti,“ uvádí ing. Vladimír Šulc PhD., jednatel technologické firmy MICRORISC. Tento komplexní přístup sestává z kontroly soudržnosti paketů, tří úrovní šifrování AES-128 a dynamického generování hesel a klíčů.
 
Oblíbený program Eagle má nové majitele a zatím to vypadá, že Eagle čeká mnoho nového, které především zefektivní práci. Ale není třeba čekat co přinesou vývojáři z Autodesku, můžete si jej vylepšit i sami. V následujícím článku si popíšeme jak si vytvořit vlastní tlačítka a jak definovat jejich funkce.
Protože v minulých letech se jednotlivé verze Eaglu 5, 6, 7 od sebe moc nelišily. Uživatelé sami tedy hledali možnosti jak si Egale alespoň trochu přizpůsobit. Jednou z hlavních možností je vytvoření vlastního tlačítka. Zde je postup.


Celý článek na https://ok1kvk.cz/clanek/2017/tlacitka-do-eagle/
 
Diskuze
 
Upozornění
Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů. Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.

Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tato nekomerční stránka nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.