Hardwario Tower - rychlá ochutnávka
Ze schránky vypadla obálka a v ní nová hračka. Na první pohled to vypadá jako stopadesátý klon Arduina - tentokrát s procesorem STM32.
Detektor unikající vody s Wi-Fi modulem a ušetřenými skoro 20 eury
Projekt detektoru unikající vody (Flood Detector) například z myčky nebo pračky od BigClown mě velmi zaujal. Implementace jejich řešení se mi moc nezamlouvala a to především z toho důvodu, že zatím nemám žádné další zařízení, které bych na jejich gateway pověsil.
Využil jsem tak mého Wi-Fi modulu v1.1 a upravil projekt po svém. A ušetřil skoro 20 euro :-)
Nová verze Wi-Fi modulu (v1.1) pro vývojovou IoT platformu BigClown
Nová verze Wi-Fi modulu (nyní v1.1) je dalším vylepšením původní verze 1.0. Ač se liší pouze o jedno desetinné místo, zlepšení jsou oproti původní verzi významná.
Při pokusech s platformou BigClown mi chyběl modul, který by dokázal posílat a přijímat data pomocí Wi-Fi sítě. BigClown nabízí spoustu modulů - LoRa, SigFox, ale Wi-Fi bohužel ne.
WiFi modul pro BigClown BigClown ve svém portfóliu nabízí bezpočet zajímavých modulů, mezi kterými ale chybělo WiFi - k dostání je modul pro IoT sítě LoRa i Sigfox.
Toto chybějící rozhraní v nabídce BigClown je, na druhou stranu, logické. WiFi rozhodně nepatří mezi vhodné rozhraní v low-power aplikacích.
Já jsem se s vyšším odběrem smířil a navrhl jsem modul, který se jednoduše připojí na Core modul a BigClown tak najednou získá WiFi konektivitu.
Neskutečně děkuji za rady bastlířům/bastlířkám, kteří se na vývoji podíleli prostřednictvím sociálních sítí facebook, twitter a google plus.
Vánoce s BigClown - První nastavení, zapnutí a popis některých modulů
Tato série článků bude právě o BigClown. Co mě nadchlo, zarazilo a nebo s čím jsem bojoval a jak jsem to vyřešil.
Pustit se hned na začátku do vlastního projektu s využitím všech dostupných destiček, modulů, není nejlepší nápad a tak začneme od základů.
Tento článek bude o prvotním nastavení, seznámení a popisu vybraných modulů BigClown. Využijeme operační systém Windows nebo Linux.
Na konci článku najdete i mé zamyšlení nad BigClown.
Upozornění
Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.