Sdílejte násRSS feeds

Je vaše čidlo DS18B20 klon/padělek/fake? Ověřte si to Arduinem.TiskJsou vaše DS18B20 fake, padělek nebo klon? Bohužel většina teplotních čidel, které koupíte na aliexpresu nebo ebay jsou buď padělky, repasy nebo klony původních čidel - tomu může nasvědčat i nižší cena než je obvyklá. S tím má zkušenost drtivá většina bastlířů - například Petr Stehlík už dlouho hledá dodavatele, který by dodal funkční čidla ve všech možných případech.Petr napsal i vlastní program pro vývojové kity Arduino, který otestuje funkčnost čidel.
https://github.com/joysfera/DS18B20-tester

Chris Petrich se hodně rozepsal na githubu. Napsal dva programy také pro Arduino desky, které by měly odhalit falešné DS18B20.
Článek je to dlouhý ale o to zajímavější, proto neváhejte a pusťte se do čtení.
https://github.com/cpetrich/counterfeit_DS18B20

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
6,077,969 návštěv