Sdílejte násRSS feeds

Články: ESP32, ESP8266, NodeMCU , Wemos, RTLDuino...

ESP32 Návod: podpora MicroPythonu
Cílem tohoto návodu na micropython je vysvětlit, jak nahrát MicroPython firmware do ESP32 a otestovat ho jednoduchým programem "Hello World".

Jak vyrobit baterii z ovoce pro low-power vývojovou desku s ESP32
Tento návod vás může naučit, jak vyrobit baterii z ovoce. Zároveň potvrzuje nízkou spotřebu vývojové desky FireBeetle ESP32.

FireBeetle Board-ESP32 Projects – Noste zapalovač vždy s sebou
Pro kuřáka je vždy velmi kruté ztratit zapalovač. Dřív jsem si pomyslel, jak úžasné by bylo, mít zapalovač, který by bylo možné nosit. Tak se tomu teď stane.

Arduino IDE pro budování kompilačního prostředí ESP32
Arduino IDE je jednoduché! Je mnoho vývojových platforem pro ESP32 (ESP-WROOM-32). V některých případech je použití Linuxu nebo cygwinu ve Windows pro začátečníky trochu děsivé. Použití Arduino IDE je uživatelsky mnohem příjemnější přístup.

Nahráváme originální AT firmware do ESP8266 (ESP12E)
Během vývoje SW podpory BigClown Wi-Fi modulu s čipem ESP8266 v modulu ESP12E Martin Grames objevil, že je potřeba aktualizovat AT firmware v ESP8266 pro podporu SNTP. Martin AT firmware pro ESP12F modul aktualizoval a začal mu chodit jeho cryptoclock. Jal jsem se tedy aktualizovat svůj Wi-Fi modul s ESP12E a tady nastal problém. Tento návod vám pomůže v přehrání původní kódu v ESP8266 novějším (a je jedno jestli novější AT FW nebo FW pro NodeMCU nebo úplně jiný FW).

O ESP32 a doske FireBeetle 2 - I2S a Bluetooth
Článek mi zaslal Richard Štefún, za zaslání článku mu tímto děkuji. V minulej časti sme si predstavili mikrokontrolér ESP32 a jeho periférie. V tomto dieli sa však chcem sústrediť na praktické využitie, konkrétne jednu rozdielnu perifériu od predošlej generácie – Bluetooth.

Meteostanice MeteoV2 WiFi
Hledání vhodného projektu, který by pomohl při vysvětlování základních pojmů a principů nemusí být jednoduché. Je spousta stavebnic, které vás dokáží vést průběhem vašeho bádání. Stavebnice má ale i své limity a po čase už vám zůstane jenom v šuplíku, bez dalšího praktického využití. Tato meteo deska má své využití i v jiných projektech díky své univerzálnosti.

ESP8266 + ArduinoIDE + Domoticz
Lukáš Beran (web, linkedin, google+, twitter, facebook) mi poslal návod, jak zprovoznit ESP8266 (Arduino IDE) v Domoticz na RaspberryPi a určitě to není poslední jeho článek na chiptron.cz. Za článek děkuji.

Barometr WiFi ePaper 2.9
Připadá vám úvodní fotografie povědomá? Nejspíš jste jí viděli na některé z bastlířských skupin na facebooku nebo google plus nebo sledujete přímo tvůrce tohoto projektu Josefa Zvolánka (facebook, google plus, twitter).

O ESP32 a doske FireBeetle 1.
První článek o vývojové desce FireBeetle s ESP32 od DFRobot. Autorem je Richard Štefún. V článku najdete popis ESP32, modulu, vývojové desky a jak nainstalovat podporu ESP32 do Arduino.

Inteligentný dom - NodeMCU
Martin Chlebovec mi poslal další zajímavý článek. Za zaslání děkuji. Dobrý večer všetkým, rád by som sa s vami podelil o projekt, ktorý som realizoval. Oslovil ma pán, ktorý chcel vyhotoviť projekt inteligentnej domácnosti na platforme NodeMCU so správou cez web. Tomu som samozrejme nemohol odolať a do projektu som sa pustil. Nakoľko sa jedná o projekt v platenej šablóne, zdrojové kódy web časti v tejto téme nebudú umiestnené.

Ovládanie hlasom pre Arduino, NodeMCU
Článek "Ovládanie hlasom pre Arduino, NodeMCU" mi zaslal Martin Chlebovec. Za zaslání článku mu mockrát děkuji. Navštivte i jeho stránky https://arduino.php5.sk/ Pojem ovládanie hlasom je dnes jednoznačne spojený s inteligentnou domácnosťou, či riadením procesov, modulov z internetu. Dnes vám prinášam spôsob, ako do vašich projektov priniesť interaktivitu v podobe ovládania hlasom. Existuje mnoho technológii, ktoré umožňujú prevod hlasu na text.

Deska pro meteostanici v2.0 (ESP12E, ESP8266, NodeMCU)
Po zkušenostech s ESP12E (NodeMCU, ESP8266) a teplotním čidlu SHT75 jsem se rozhodl vytvořit druhou verzi desky pro meteostanici. První verze je ke zhlédnutí na https://chiptron.cz/articles.php?article_id=93. Změny nejsou oproti první verzi příliš velké, spíše kosmetické.

Zavlažovací systém s NodeMCU (ESP8266, ESP12E)
Pokud mě sledujete na sociálních sítích, jistě jste si všimli několika komentářů a obrázků o mém nejnovějším projektu a to Zavlažovacím systému s vývojovou deskou NodeMCU (ESP8266, ESP12E). Tento projekt vznikl jako nutnost zavlažovat několik květináčů s bylinkami a zeleninou (celkem 8 kusů květináčů) v průběhu našich letních dovolených.

ESP32, SunDuino - teplotní/vlhkostní čidlo Si7021 a OLED 128x64px (I2C)
Další článek o ESP32. Opět připojíme teplotní/vlhkostní čidlo Si7021 (HTU21) a údaje z čidla zobrazíme na OLED s rozlišení 128x64px komunikující přes sběrnici I2C.

ESP32, SunDuino a teplotní/vlhkostní čidlo Si7021 (HTU21)
Další článek o hrátkách s ESP32, použití development boardu SunDuino ESP32 a teplotní/vlhkostního čidla Si7021 (HTU21). Připomenu první článek o ESP32 a SunDuino ESP32. Článek je na https://chiptron.cz/articles.php?article_id=106 Za zaslání ESP32 děkuji dfrobot.com. Za SunDuino ESP32 zase jeho vývojáři.

ESP32 a Arduino IDE
Konečně jsem se dostal k sepsání krátkého návodu, jak rozchodit ESP32 (mnohem, mnohem výkonnější ESP8266). Návodů je na internetu vícero, tenhle je trochu jiný. Nepoužívám LoLin32, Hornbill nebo ESP-DevkitC.

ESP12E (NodeMCU, ESP8266) + Si7021
Tak jsem po pokusech s NodeMCU a SHT75 dostal k další verzi mojí mini meteostanice. Nyní jsem si vytvořil vlastní DPS pro už vybranou krabičku, kterou jsem osadil stejným module s ESP8266 jako je v NodeMCU, tedy ESP12E. Jako čidlo teploty a vlhkosti bylo vybráno Si7021 od firmy Silicon Labs.

NodeMCU (ESP8266, ESP-12) + SHT75 + TMEP.CZ = Arduino meteostanice
Všichni bastlí meteostanice, někdo lepší, někdo horší. Dostal jsem za úkol sehnat venkovní teploměr. Samozřejmě jako bastlíř pohrdám nějakým venkovním teploměrem a tak jsem začal bastlit. Nechtěl jsem strávit spoustu času vývojem nějakého sofistikovaného zařízení. Moje požadavky na něj nebyli nějak složité - prostě to má měřit teplotu a vlhkost a použít přitom SHT75, protože jsem ho dostal jako vzorek od http://www.soselectronic.cz/ (díky moc :-) ).

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
5,130,747 návštěv