ESP32 / ESP8266 MicroPython: HTTP POST požadavek
Cílem tohoto návodu je ukázat, jak lze v MicroPythonu zpracovávat HTTP požadavky a data z nich předané metodou POST. Opět k tomu využijeme knihovnu urequests. Je nutné upozornit na to, že v době psaní článku byl modul urequests součástí základního balíku MicroPythonu. To se může v budoucích verzích změnit a bude nutné ho doinstalovat ručně. Program byl testován jak na ESP32, tak ESP8266.
ESP32 / ESP8266 MicroPython: Automatické připojení k WiFi
Cílem tohoto návodu je vysvětlit, jak je možné nastavit automatické připojení k WiFi bez nutnosti zadávat stále dokola všechny příkazy. Odpovědi jednotlivých příkazů se mohou mírně lišit v závislosti na použitém čipu. Kód je ale funkční jak na ESP32 tak ESP8266.
ESP32 / ESP8266 MicroPython: HTTP GET požadavek
Cílem tohoto návodu je vysvětlit jak vykonat http požadavek pomocí MicroPythonu použitím knihovny urequests. Program byl testován jak na ESP32, tak ESP8266. Všechny zdrojové kódy je možné stáhnout zde. Je nutné upozornit na to, že v době psaní článku byl modul urequests součástí základního balíku MicroPythonu. To se může v budoucích verzích změnit a bude nutné ho doinstalovat ručně.
ESP32 a Beetle BLE: Chytrá zásuvka
To, co vidíte, je chytrá zásuvka ovládaná pomocí ESP32 a Beetle BLE. Pro klasické Arduino není bohužel příliš mnoho knihoven na ovládání WiFi a Bluetooth. Zkusíme to ale nějak vytvořit.
Meteo v3 - Univerzální deska s ESP12E/ESP07/ESP08
Původně zamýšlená deska Meteostanice MeteoV2 WiFi, která byla původně vymyšlena jako náhrada za nepřesný okenní teploměr za dvacet korun se díky připomínkám uživatelů upravil do univerzální podoby.
Díky poslední verzi desky Meteo v3 můžete jednoduše připojit I2C displej, I2C čidla, 1-wire čidla teploty nebo ovládat další zařízení pomocí vstupně/výstupních vývodů ke kterým připojíte například relé.
RFID otevírání dveří s NodeMCU a webovým prostředím
Zdar bastlíři, dnes by som rád predstavil systém, ktorý som vyvíjal pred niekoľkými mesiacmi.
Vyhotovil som RFID systém na otváranie dverí s elektomagnetickým jazýčekom na základe overenia užívateľa po priložení karty s takmer okamžitou odpoveďou. Systém je postavený na komponentoch pre Arduino, teda čítačka kariet a kľúčeniek na 13.56MHz RC522, kompatibilné karty a kľúčenky, relé.
ESP32 MicroPython návod: Zakódování JSONu
Cíl tohoto návodu na MicroPython je vysvětlit, jak zakódovat JSON zprávu použitím MicroPython a knihovny ujson na ESP32. Můžete si vyzkoušet, jak umožnit podporu MicroPythonu v tomto předchozím příspěvku. Pokud potřebujete průvodce na práci se strukturou JSON, koukněte na tento předchozí příspěvek.
Jak vytvořit chytré, barevné světlo postavené na FireBeetle ESP32 IOT mikrokontroléru
Jak je slyšet v písničce „The Color of the Night“, my si můžeme také hovět v psychedelických světlech noci. Barevná světla odpovídají smutku nebo naopak radosti. Líbí se mi tyto barevná světla, ale nesnáším jejich manuální přepínání. Naštěstí se mi povedlo dát dohromady chytré barevné světlo, které moje požadavky na přepínání uspokojuje.
Arduino IDE pro budování kompilačního prostředí ESP32
Arduino IDE je jednoduché!
Je mnoho vývojových platforem pro ESP32 (ESP-WROOM-32). V některých případech je použití Linuxu nebo cygwinu ve Windows pro začátečníky trochu děsivé. Použití Arduino IDE je uživatelsky mnohem příjemnější přístup.
Nahráváme originální AT firmware do ESP8266 (ESP12E)
Během vývoje SW podpory BigClown Wi-Fi modulu s čipem ESP8266 v modulu ESP12EMartin Grames objevil, že je potřeba aktualizovat AT firmware v ESP8266 pro podporu SNTP.
Martin AT firmware pro ESP12F modul aktualizoval a začal mu chodit jeho cryptoclock. Jal jsem se tedy aktualizovat svůj Wi-Fi modul s ESP12E a tady nastal problém.
Tento návod vám pomůže v přehrání původní kódu v ESP8266 novějším (a je jedno jestli novější AT FW nebo FW pro NodeMCU nebo úplně jiný FW).
O ESP32 a doske FireBeetle 2 - I2S a Bluetooth Článek mi zaslal Richard Štefún, za zaslání článku mu tímto děkuji.
V minulej časti sme si predstavili mikrokontrolér ESP32 a jeho periférie. V tomto dieli sa však chcem sústrediť na praktické využitie, konkrétne jednu rozdielnu perifériu od predošlej generácie – Bluetooth.
Meteostanice MeteoV2 WiFi
Hledání vhodného projektu, který by pomohl při vysvětlování základních pojmů a principů nemusí být jednoduché.
Je spousta stavebnic, které vás dokáží vést průběhem vašeho bádání. Stavebnice má ale i své limity a po čase už vám zůstane jenom v šuplíku, bez dalšího praktického využití.
Tato meteo deska má své využití i v jiných projektech díky své univerzálnosti.
Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.