Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítích



RSS feeds

Přes tisíc českých škol objevuje kouzlo 3D tisku. Josef Průša jim věnuje své tiskárny zdarmaTisk



Více než tisíc českých škol, knihoven a kroužků se už přihlásilo do programu, který před rokem spustila firma Prusa Research českého podnikatele a investora Josefa Průši. V rámci akce nazvané Průša pro školy mohou všechny tuzemské vzdělávací instituce zažádat o 3D tiskárnu zdarma.

Podmínkou pro získání tiskárny zdarma je vytvořit v tříměsíční lhůtě zábavný nebo vzdělávací obsah spojený s 3D tiskem. Přihlášení členové mají plnou podporu přímo od Prusa Research v podobě prezenčních školení po celé republice a online kurzů a návodů. Program je tedy určený i pro naprosté začátečníky v oblasti 3D tisku.

„Věřím, že 3D tiskárny najdou uplatnění v různých předmětech, zdaleka nejen v těch technických. Žáci a studenti se naučí realizovat své projekty od prvotního nápadu až k finálnímu výsledku. U 3D tisku jediným limitem je vaše představivost,“ říká CEO společnosti Josef Průša. „Celkově se tak snažíme podpořit pozitivní vztah k technologiím a zvýšit počet lidí, kteří si zvolí práci s nimi jako svou budoucí kariéru,“ dodává Průša.

Program byl spuštěn loni na podzim a navzdory složité epidemiologické situaci se organizátorům podařilo proškolit přes 700 zástupců přihlášených škol, které následně obdržely svou 3D tiskárnu. Dalších zhruba 300 škol na absolvování školení ještě čeká. Program je přitom stále otevřen pro nové zájemce. Hlásit se mohou mateřské a základní školy, střední školy a učiliště, vysoké školy a univerzity, ale i knihovny nebo různé zájmové kroužky, které pracují s dětmi a mládeží.

Hotové projekty jsou po schválení ze strany týmu Průša pro školy nahrané do online databáze, kde jsou k dispozici všem dalším přihlášeným členům, kteří je pak mohou využívat při výuce. Dosud svoje projekty odevzdalo na 160 přihlášených škol.

“Snažíme se učitele podporovat a motivovat, aby je 3D tisk bavil. Jimi vytvořené projekty, které skrze naši databázi mohou navzájem sdílet, by měly zajistit inspiraci a kvalitní výukový obsah na dlouhou dobu dopředu tak, aby na 3D tiskárny po určité době jen nesedal prach v kabinetu,” dodává Josef Průša.

I mimo rámec akce Průša pro školy se 3D tiskárny Original Prusa běžně využívají ve školách po celém světě. Najít je lze i v prestižních vzdělávacích institucích jako jsou MIT, Oxford, Stanford, Cambridge, Harvard, Caltech, ETH Zurich, Georgia Tech a mnoha dalších. Podle údajů Prusa Research se celosvětově prodalo do škol přes 15 tisíc 3D tiskáren Original Prusa.

Další informace a přihlašovací formulář pro nové zájemce je možné najít na adrese proskoly.prusa3d.cz.

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
10,467,280 návštěv