To si takhle Adam šel na nákup a našel RFID logo na visačce. Z nákupu se stala bastlířská seance - co taková visička umí, obsahuje a vlastně vypadá?
Aktualizace: Adam šel do obchodu podruhé a neuvěříte, co se stalo. Jak fungují štítky, které používá Decathlon?
Pozor, spoiler! Můžete do nich nahrát až 32B vlastních dat.
Adam není žádné ořezávátko, na twitteru vždycky přijde s nějakou zajímavou demontáží - oblíbená byla Ikea Vindriktning, teď je to na první pohled obyčejná visačka u oblečení.
Nakupujete v Decathlonu? Vezmete si věci, které se vám líbí, jdete ke kasám, tam to vložíte do takového koše, slyšíte stejný počet pípnutí jako máte kusů oblečení, zaplatíte a odcházíte. Zamysleli jste se ale nad tím, jak to vlastně funguje? V H&M mají očividně stejné visačky.
Adam ve vláknu na twitteru (doslova) rozebírá jednu takovou visačku z Háemka. A to není všechno, vyzkoušel jí i se svou čtečkou a vytáhl z ní zajímavá data.
Celá a zajímavé vlákno o štítcích v D&M najdete níže. Jak fungují štítky z Decathlonu pak ještě níže.
Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.