Pokud jste nebyli na výstavě elektroniky Electronica 2016 v Mnichově a ani nesledovali můj twitterový účet, pak právě pro vás je tahle novinka v které shrnu nejzajímavější vystavovatele.
Takže výstava Electronica se opakuje jedenkrát za dva roky. Během třech dnů můžete navštívit stovky stánků vystavovatelů - z letošního ročníku to je 2913 vystavovatelů z 50 zemí. Výstavu navštívilo přes 73 000 lidí.
Na výstavě byly k vidění i české a slovenské firmy. Například tipa.cz či výrobce plošných spojů - PragoBoard. Ten se pochlubil 26 vrstvou deskou. Tloušťka DPS pak byla 4.8mm. PragoBoard snížil výrobní minimum na 50/50um (spoj/mezera).
Poprvé jsem viděl stánek IQRF.org. Neskutečně mě ohromil. Abyste pochopili, jak běží čas, ubývá různých demo projektů, ukázek a častěji se vystavovatelé uchylují k pouhému ukázání desky či čipu. U IQRF tomu bylo naopak. Neskutečné množství demo projektů, člověk si mohl všechno vyzkoušet, sledovat grafy na monitoru (CO2, osvětlení aj.) a všechna data byla přenášena do cloudu, takže jste si je mohli zobrazit ve vašem mobilu/tabletu.
Dalším vystavovatelem s nepřeberným množstvím projektů bylo samozřejmě STMicroelectronics. Mohli jste například vidět novinku v portfoliu ST STM32H7 eval board. K němu byla zapojena kamera a obraz byl zobrazen na display. Samozřejmě nechyběly další vývojové kity jako STM32F469 či STM32F769. Různé desky s MEMS senzory nebo motorcontrol čipy. https://twitter.com/chiptronCZ/status/796815389812465666
Ještě jedním zajímavým projektem se představila firma c-thermal. Vystoupila v ST části výstaviště určený pro startupy, kde prezentovala svou verzi termokamery za pár stovek dolarů.
Na výstavě nechyběly desítky firem zabývajících se měřící technikou. Počínaje Tektronix, přes Rigol až po, pro mě absolutně neznámé, čínské firmy s názvem v rozsypaném čaji.
Samozřejmě zde byl i LeCroy.
Farnell ukázal výrobky, které si můžete na jeho eshopu zakoupit. Zároveň ukázal chytré ovládání domácnosti skrze váš chytrý telefon a Raspberry Pi Compute Module, který slouží jako gateway.
U Infineon jste si mohli vyzkoušet brýle pro virtuální realitu, sednout si do jejich super auta nebo vidět Rubikovu kostku, vlastně jak jí složit.
Pokud jste tedy na výstavě nebyli, podívejte se například na twitter a hledejte hastag #electronica2016 nebo #ele16.
A za tři měsíce a kousek na nás čeká v Norimberku Embedded World.
Upozornění
Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.