Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Banana Pi M2 Berry: rozhraní SATA a test rychlosti (dd, hdparm, rsync)Tisk

Další článek o jednodeskovém počítači z dílny SinoVoip s názvem Banana Pi M2 Berry. Podíváme se rozhraní SATA, které je určeno pro připojení harddisku.

Další články o BananaPi M2 Berry:
Banana Pi M2 Berry: první start, iperf, sysbench a termokamera
Banana Pi M2 Berry: rozhraní SATA a test rychlosti (dd, hdparm, rsync)
Banana Pi M2 Berry: Rozjíždíme vlastní cloud na BananaPi - nextcloud


BPI-M2 Berry obsahuje SATA rozhraní. Kromě samotného SATA konektoru je k dispozici i napájení. To nám usnadní připojení k disku, nepotřebujeme další napájecí zdroj.

Níže vidíte pár screenů z terminálu s jednotlivými příkazy.

Screen z terminálu s příkazem hdparm
T - test čtení vyrovnávací paměti
t - test čtení z diskuTestování rychlosti zápisu na HDD pomocí příkazu dd (v /media/pi je mountlý disk)Praktické testování rychlosti, kopírování, z HDD na microSD kartu a z microSD karty na HDD Banana Pi M2 Berry (rsync)


Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
9,119,297 návštěv