Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Zapojení a otestování IOT LPWAN SigFox Node UART Modemu s měřičem vlhkosti a teploty - DHT11 na vývojové desce - ArduinoTisk

Adam Huml (facebook, linkedin) mi zaslal článek popisující komunikaci přes IoT síť SigFox na server ThingSpeak. Za zaslání článku děkuji.

Dnes jsem si připravil poněkud složitější projekt založený na odesílání dat z DHT11 do SigFox sítě a posléze směrování dat na ThingSpeak, avšak věřím, že pokud budete následovat mé kroky, i vám se zadaří.
Po zakoupení samotného modemu doporučuji projít jeho instalaci na webu: https://tinyurl.com/sigfox-node
Poté si vytvořte profil na thingspeaku a při vytváření "channelu" napište do kolonek přesně toto:Pak si pohrajte s nastavením callbacku, je nutné abyste nejprve okopírovali text ze záložky API Keys v ThingSpeaku pro "Update a channel feed"Ten si někam odložíme (třeba do textového editoru) a spojíme ho s kódem:
&field1={device}&field2={customData#cislo1}&field3={customData#cislo2}&field4={customData#cislo3}&field5={rssi}&field6={seqNumber

Výsledný kód pak bude vypadat nějak takto:

https://api.thingspeak.com/update?api_key=Váš-API-klíč&field1={device}&field2={customData#cislo1}&field3={customData#cislo2}&field4={customData#cislo3}&field5={rssi}&field6={seqNumber

Rozhodně kód nekopírujte odsud a nedoplňujte pouze API klíč!

Spojení s modemem
V backend.sigfox.com půjdeme na Device type -> Callbacks -> New
Kolonky vyplňte cca. takto:


Potvrďte tlačítkem "Ok" a nyní zapojte do modemu anténu a spojte ho s Arduinem podle návodu na webu, ke kterému máte link výše.
Do arduina připojte zároveň i DHT11 podle návodu níže (DHT22 lze také ale musí se trochu poupravit kód)A do Arduina nahrajte kód který je ke stažení zde.

Pokud jste vše správně nastavili, měla by se po nahrání změnit data stavu posledního přijmutí zprávy na hlavní straně "Device" na stránce backend.sigfox.com a pokud jste dobře nastavili i callback, budete mít na ThingSpeaku data.Prezentaci vytvořil: Adam Huml (facebook, linkedin)
Jádro editovaného zdrojového kódu: http://navody.arduino-shop.cz
Dotazy pište na: adahu04(zavinac)gmail.com
Další článek Adama je Arduino Launchpad, který je dostupný na http://navody.arduino-shop.cz

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
8,177,140 návštěv