Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Měření teploty s MSP430G2553 s interním čidlem teploty/ Measurement of temperature with MSP430G2553 with internal sensor of temperatureTisk

DOPLNĚNO-PROGRAM PRO CODE COMPOSER STUDIO


Tak tu máme další článek a tentokrát, jak nadpis napovídá, se bude týkat měření teploty pomocí vnitřního čidla teploty mikrokontroléru MSP430G2553.
Vnitřní čidlo teploty je realizováno zdrojem proudu protékajícím diodou. Takže neočekávejte přesnost. Ale jako hrátky s touto periferií (ADC) jsou dostačující.
Jak se pracuje s AD převodníkem si můžete nastudovat z datasheetu, kde je to jasné. Snažil jsem se okomentovat co nejvíce i v samotném programu.
Výborné k nastudování jsou i stránky http://www.dsplab.elf.stuba.sk/index.php?id=14&lang=sk , kde jsou přednášky a cvičení s tímto mikrokontrolerem.

K dispozici je program pro výpis na lcd (počeštěný) a také hlavní program. Celé to můžete stáhnout zde (v zipu).
Celý AD převod se nastavuje pomocí registrů ADC10CTL0 a ADC10CTL1.


Upozorňuji, že program je psaný pro překladač/compilator MSPGCC, tudíž se jednotlivé syntaxe mohou lišit (např. vektory přerušení, globální povolení přerušení atd)

DOPLNĚNO-program Code Composer Studio ke stažení zde


zde je video:
A zde je fotka. Vidíte na ní vývojový kit pro AVR, LaunchPad, display a jednoduchý kit k LaunchPadu


Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
8,177,290 návštěv