Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

RockPi 4B - test rychlosti (2.4GHz, 5GHz, ethernet) a benchmark sysbenchTiskNa stůl mi přistál jednodeskový počítač RockPi 4B s příslušenstvím - eMMC modul, zdroj, krabička a PoE modul.
O schopnostech a dovednostech RockPi 4B se můžete dočíst v této novince.

Z výběru operačních systémů jsem vybral armbian. Na výběr ještě máte LibreElec pro domácí multimediální centrum, Android TV, Android nebo Debian Desktop či Ubuntu Server. Armbian je ovšem velmi dobře podporován a běží na všech mých jednodeskových počítačích.Instalaci operačního systému můžete provést buď na mikro SD kartu nebo eMMC modul v případě, že jste si jej zakoupili. Dostanete k němu i modul pro připojení do SD čtečky.
eMMC modul je kompatibilní s eMMC moduly od Pine64 i Odroid.


Videonávod, jak připojit eMMC modul na desku RockPi a také do eMMC modulu.


Porovnání benchmark sysbench s RaspberryPi 3B Plus.
K RockPi 4B je doporučováno přidat chladič, učinil jsem tak. Při měření teploty procesoru je klidová teplota okolo 44 °C, při spuštěném benchmarku teplotá vystoupá k 56 °C.


Pro nastavení WiFi stačí spustit program armbian-config ve kterém můžete nastavit spoustu věcí - SSH, Desktop, Síť a další.

Porovnání přenosové rychlosti přes WiFi 2.4, 5 GHz a Gigabit ethernet s RaspberryPi 3B Plus.


Výsledky pouze RockPi 4B - sysbench


WiFi 2.4GHz


WiFi 5GHz


Gigabit ethernet

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
10,460,740 návštěv