Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Raspberry Pi 4B - měření teploty termokamerou a benchmarkTisk

Nová verze Raspberry Pi 4B sem přiletěla jako blesk z čistého nebe a hned vyvstaly desítky otázek bastlířů "jak, kde a proč".

Detailní zprávu o parametrech RPi-4B se dozvíte v této novince https://chiptron.cz/news.php?readmore=868.

Nejčastěji se bastlíři ptají, jak je to s chlazením RPi 4B, když výrobce slibuje přehrávání až 4K videa s frekvencí @60 Hz.
Verze Raspberry Pi 3B byla se schopností odvádět teplo od CPU velmi mizerně. Což dokládá i obrázek z termokamery níže,
Verze 3B+ na tom byla při stejném testu mnohem lépe a zároveň dosáhla lepšího skóre (vyššího výkonu).A co Raspberry Pi 4B?

Nejprve se podíváme na samotný benchmark, neboli test výkonu. K tomuto účelu používám program benchmark a zadání příkazu je následující.

sysbench --num-threads=4 --test=cpu --cpu-max-prime=20000 --validate runSami můžete výsledky testu porovnat s předchozími verzemi.Nutno ovšem podotknout, že na RockPi 4B zatím Raspberry Pi 4B nedosahuje.A jak se teda Raspberry Pi 4B zahřálo před testem a po testu?
Stejně jako u předchozí verze 3B+ je odvod tepla z čipu do plošného spoje velmi dobrý. Teplota byla měřena bez přídavných chladičů, ale pro běžné použití v domácnosti je doporučuji zakoupit.
Dle snímků z termokamery by se hodil i malinký chladič na čip USB-C.

10 minut po zapnutí a příhlášení
TOP


BOTTOM


Nejvyšší teplota procesoru během testu
TOP


BOTTOM

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
8,775,357 návštěv