Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Miniaturní destička, která dokáže stabilizovat napětí i pro náročné aplikaceTiskOblíbil jsem si napájet moje projekty z AA nebo AAA baterií. Člověk přitom nemusí řešit nabíjení akumulátoru a pokud je zařízení velmi úsporné, dokáže na těch pár AAček běžet třeba i půl roku či rok.
Proto jsem si navrhnul miniaturní desku se dvěma typy poudrem.

Pokud máte o plošňáky zájem, napiště mi na chiptron(zavinac)chipned.cz

Tuhle moje zálibu jste si už mohli asi všimnout na dalších dvou deskách - step-up (zvyšující) měniči a step-down (snižující) měniči.

Ne vždy ale chci použít step-up nebo step-down - většinou kvůli ceně součástek. Rozhodl jsem se tedy na stejným formátu plošňáku, který pasuje na čelo držáku, navrhnout klasický stabilizátor (LDO) ve dvou pouzdrech.
SOT-89 a SOT223 - můžete si vybrat, jaký stabilizátor zrovna osadíte.Na schématu je vypsáno několik z nich.
U pouzdra SOT223 a stabilizátoru AP7361C, vyberte správnou variantu pinoutu - označuje se jako pouzdro SOT223R.

Na desce samotné toho moc víc není. Místo pro vstupní a výstupní kapacitor (velikost 0805 nebo SMC-B).
Rozměry padů pro vstup a výstup jsou stejné jako na AAA držácích baterií, držák tak jednoduše připájíte na desku a z druhého konce vyvedete.Desku v akci jste mohli vidět už v článcích o HT7833 a HT7333.

Pokud máte o plošňáky zájem, napiště mi na chiptron(zavinac)chipned.cz

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
9,112,706 návštěv