Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

STM32F303 Discovery - 1. program (LED a tlačítko)Tisk

Jako vývojové studio jsem si vybral Atollic TrueStudio. Jak ho nainstalovat tu nebudu řešit, neboť je to triviální záležitost a pokud to někomu bude dělat problémy, na internetu je dost nápovědy (Atollic_TrueSTUDIO_STM32_QuickstartGuide.pdf).

Raději se zaměřím na samotný program. I když example (vzorových) kódů je pro STM32xx relativně dost, hodně jich je buď pro verze STM32F4 nebo STM32 VL Discovery v horším případě pro jiné vývojové studio (Keil, IAR, CooCox...).

Hledal jsem nějaké použitelné programy (na anglických stránkách) dokud mě nenapadlo se podívat na české stránky a na webu mcu.cz je hodně dílů o STM32 VL Discovery, ale právě s Atollic TrueStudiem, takže začalo bádání jak modifikovat program, aby běžel na STM32F303 Discovery.

Takže koncepci programu jsem převzal odsud. Zde vidíte postup nastavení vývojového studia i samotný program nefungující pro STM32F3 Discovery.

Program jsem rovnou modifikoval tak, aby modrá led (LED9) stále blikala a LED8 svítila pouze při stisku tlačítka. Samozřejmě je program velmi špatně napsán - měla by se používat pro přerušení pro "okamžitou" reakci a ne čekat až doběhne delay() . Pro ověření je to však naprosto dostačující. Nyní slíbený kód.

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
8,775,373 návštěv