Shoutbox

Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

28-04-2019 22:48
Hm, nenašel jsem...

26-04-2019 18:00
Nevíte někdo v čem programovat ESP32 - IDF pod Win bez příkazové řádky?

16-04-2019 11:17
Ahoj vespolek, bavím se čtením signálu pro modelářské servo pomocí Microchip PIC s použitím CCP (capture every edge). ... a-ha, text je omezen na malou délku ...

09-04-2019 01:36
Prosim zahlasujte za moje projekty v Hackaday prize 2019 https://hackaday..
..cker/13133
Diky moc Mrknutí

23-02-2019 16:38
Už jsem ho našel Úsměv Ten zelený zákal je sviňa.

23-02-2019 15:58
Byl tady článek -video o Visual Studio Code. Jsem slepý a nemohu jej najít Smutný Je někde?

Sdílejte násRSS feeds

SIM908 - development boardTisk

Pro vytvoření mé diplomové práce bylo nutné vytvořit nějaký vývojový kit s modulem SIM908. Tento modul obsahuje GPS a GSM. Datové přenosy jsou možné skrze GPRS.
Deska je navržena jako jednostranná, aby si jí mohli vytvořit bastlíři, kteří nemají možnost si oboustrannou desku vytvořit.
Na desce jsou vyvedeny všechny nejdůležitější vývody a vývody, které by se mohli při nějakém bastlení hodit.
Poznámky k vývojovému kitu:
1.) napájení modulu: Modul je napájen z několika míst přes pinový header (pinový hřebínek). Stejně tak i GND. U každého vstupu napájení je kondenzátor. Je velice nutné mít dostatečně dimenzované přívodní vodiče napájení z důvodů proudových špiček.

2.) kodenzátory C3 - C8 : Odběr modulu je až 2A. To je značný proud, kde při vytvoření těchto proudových špiček může výrazně poklesnout napájecí napětí a dojít například až resetu modulu.
Kondenzátory by měly být z různých typů (elektrolyt, tantal, keramika). Osobně doporučuji tuto kombinaci: C6 a C8: elektrolyt 470 uF
C7: elektrolyt 220 uF
C5: tantal 47 - 100 uF
C4: keramický 4.7 - 10 uF
C3: keramický 100nF

3.) Indikační LED: Na modulu jsou zapojeny 2 indikační LED. První značí zapnutý modul, druhá komunikaci s BTS. Při blikání 1x/800ms značí nepřipojený modul do sítě, při periodě blikání 1x/3000ms znamená, že je modul připojen k síti. Délka bliknutí je 64ms.

4.) SIM karta: modul obsahuje vlastní napájení SIM karty. Při pokusu o komunikaci je nastaveno vnitřní napětí na 1.8V a odešlou se data. V případě neopětované komunikace je napájení zvýšeno na 3V a pokus se o komunikaci se opakuje.Pokud ani poté není možné se k SIM kartě připojit, modul odešle zprávu skrze UART (na vyžádání) o chybě SIM karty. K SIM kartě, na datovém vodiči, je nutné zapojit RC článek, který slouží ke snížení strmosti hran a tedy k menšímu rušení GSM pásma (a ostatních).
Pro ochranu SIM karty před statickým výbojem je nutné zapojit paralelně k vodičům Schottkyho diody (2x SMD, 2x THT).
Jako držák SIM karty byl vybrán push - push: 115A-BDA0-R01 ATTEND (možné zakoupit ze soselectronic - 2015)

5.) Aktivní GPS anténa: V případě použití aktivní GPS antény je nezbytné připojit anténu k napájení. Modul obsahuje vlastní napájení antény, ale pouze 2.8V a to zdaleka nemusí stačit všech anténám. Pokud je toto napětí dostatečné, stačí, aby se jumper X1 zkratoval. V opačném případě musíte připojit dostatečné napětí na vstup GPS-VANT-IN.
Pokud připojíte pasivní anténu, jumper X1 nechte rozpojený.

6.) Komunikace: Modul SIM908 obsahuje dvě sběrnice UART. První slouží ke komunikaci, druhá k nahrání nového firmware. V běžném použití vám stačí první. Tx a Rx obsahují ochranné rezistory 100R pro případ špatného propojení (Tx modulu musí být připojen na Rx přijímače a naopak).
Také můžete využít i dalšího vývodu jako je RI, který indikuje příchozí volání nebo SMS zprávu (z log. 1 na log. 0)
Je vyvedena i I2C sběrnice.

7.) Reproduktor a mikrofon: Oba jsou vyvedeny na pinovou lištu. Nelze je však připojit přímo! Přečtěte si manuál: SIM908 Hardware Design v2.00

8.) GPIO: GPIO 0 až 6 jsou také vyvedeny. Lze je ovládat pomocí AT příkazů.

9.) RTC (Hodiny Reálného Času): RTC jsou zálohovány 100uF kondenzátorem (můžete použít i vyšší kapacitu, popřípadě, lépe, baterii - na desce se s ní ale nepočítalo) - je však vyveden na pinovou lištu.

10.) Nabíjení zálohovacího akumulátoru: Modul umožňuje nabíjet záložní akumulátor, ale pak je funkčnost modulu velmi omezena (vypnutí GSM, GPS atp). Pokud chcete mít zálohovaný modul, doporučuji to vyřešit externím nabíjecím obvodem. Napájecí výstup VCHG je ale pro případ vyveden.
Dále je vyveden i vývod TEMP-BAT, kterým je měřena teplota baterie - více v manuálu: SIM908 Hardware Design v2.00

11.) Zapnutí modulu se provede přivedením kladného krátkého impulzu (~100ms) na vstup PWRKEY - otevře se tím tranzistor. Vypnutí modulu je možné přes AT příkaz nebo opětovným přivedením impulzu na vstup PWRKEY (cca 1s)


NUTNÉ MINIMUM PRO FUNKČNÍ MODUL:
Zapojeno napájecí napětí (3.2 - 4.6V) a dostatečně dimenzované přívodní napájecí vodiče. Připojený UART (Tx a Rx). Připojena SIM karta (pro pozdější práci se SIM - odemčená - není nutné zadávat PIN kód).
Poté stačí krátkým kladným napětím na vstup PWRKEY zapnout modul.

Schéma zapojení (1200 DPi):


DPS:


Osazovací plán:


Zdroje a materiály:
Datasheet, Reference Manual a další informace o SIM908
http://m2msupport.net/m2msupport/software-and-at-commands-for-m2m-modules/
Seznam a použití AT příkazů: http://m2msupport.net/m2msupport/atcreg-network-registration/
Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první kdo vloží svůj komentář.

Přidat komentář

Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.