Vybráno pro vás
 
Hiearchie článků
 
Články: ESP32, ESP8266, NodeMCU , Wemos, RTLDuino...
ESP32 / ESP8266 MicroPython návod: Spouštění skriptů z počítače
Cílem tohoto příspěvku je vysvětlit, jak spustit MicroPython skript z počítače nástrojem ampy. Návod je platný jak pro ESP32, tak pro ESP8266.

ESP32 MicroPython návod: Zakódování JSONu
Cíl tohoto návodu na MicroPython je vysvětlit, jak zakódovat JSON zprávu použitím MicroPython a knihovny ujson na ESP32. Můžete si vyzkoušet, jak umožnit podporu MicroPythonu v tomto předchozím příspěvku. Pokud potřebujete průvodce na práci se strukturou JSON, koukněte na tento předchozí příspěvek.

ESP32 MicroPython návod: Připojení na WiFi síť
Cíl tohoto MicroPython návodu je vysvětlit, jak se připojit na WiFi použitím MicroPythonu na ESP32. Postup, který je zde znázorněn, je postaven na návodu pro ESP8266. Můžete se zde také inspirovat.

FireBeetle ESP32 návody: Sestavení malého elektrického větráku
Připravte se na léto s vlastním větráčkem. Koupil jsem malý větrák z internetu. Je dobrý, jen není řiditelný.

ESP32 MicroPython návod: Zpracování JSONu
Cílem tohoto návodu pro MicroPython je vysvětlit, jak syntakticky analyzovat (převádět) JSON řetězce s MicroPythonem, který běží na ESP32.

Jak vytvořit chytré, barevné světlo postavené na FireBeetle ESP32 IOT mikrokontroléru
Jak je slyšet v písničce „The Color of the Night“, my si můžeme také hovět v psychedelických světlech noci. Barevná světla odpovídají smutku nebo naopak radosti. Líbí se mi tyto barevná světla, ale nesnáším jejich manuální přepínání. Naštěstí se mi povedlo dát dohromady chytré barevné světlo, které moje požadavky na přepínání uspokojuje.

ESP32 Návod: podpora MicroPythonu
Cílem tohoto návodu na micropython je vysvětlit, jak nahrát MicroPython firmware do ESP32 a otestovat ho jednoduchým programem "Hello World".

Jak vyrobit baterii z ovoce pro low-power vývojovou desku s ESP32
Tento návod vás může naučit, jak vyrobit baterii z ovoce. Zároveň potvrzuje nízkou spotřebu vývojové desky FireBeetle ESP32.

FireBeetle Board-ESP32 Projects – Noste zapalovač vždy s sebou
Pro kuřáka je vždy velmi kruté ztratit zapalovač. Dřív jsem si pomyslel, jak úžasné by bylo, mít zapalovač, který by bylo možné nosit. Tak se tomu teď stane.

Arduino IDE pro budování kompilačního prostředí ESP32
Arduino IDE je jednoduché! Je mnoho vývojových platforem pro ESP32 (ESP-WROOM-32). V některých případech je použití Linuxu nebo cygwinu ve Windows pro začátečníky trochu děsivé. Použití Arduino IDE je uživatelsky mnohem příjemnější přístup.

O ESP32 a doske FireBeetle 2 - I2S a Bluetooth
Článek mi zaslal Richard Štefún, za zaslání článku mu tímto děkuji. V minulej časti sme si predstavili mikrokontrolér ESP32 a jeho periférie. V tomto dieli sa však chcem sústrediť na praktické využitie, konkrétne jednu rozdielnu perifériu od predošlej generácie – Bluetooth.

Meteostanice MeteoV2 WiFi
Hledání vhodného projektu, který by pomohl při vysvětlování základních pojmů a principů nemusí být jednoduché. Je spousta stavebnic, které vás dokáží vést průběhem vašeho bádání. Stavebnice má ale i své limity a po čase už vám zůstane jenom v šuplíku, bez dalšího praktického využití. Tato meteo deska má své využití i v jiných projektech díky své univerzálnosti.

ESP8266 + ArduinoIDE + Domoticz
Lukáš Beran (web, linkedin, google+, twitter, facebook) mi poslal návod, jak zprovoznit ESP8266 (Arduino IDE) v Domoticz na RaspberryPi a určitě to není poslední jeho článek na chiptron.cz. Za článek děkuji.

Barometr WiFi ePaper 2.9
Připadá vám úvodní fotografie povědomá? Nejspíš jste jí viděli na některé z bastlířských skupin na facebooku nebo google plus nebo sledujete přímo tvůrce tohoto projektu Josefa Zvolánka (facebook, google plus, twitter).

O ESP32 a doske FireBeetle 1.
První článek o vývojové desce FireBeetle s ESP32 od DFRobot. Autorem je Richard Štefún. V článku najdete popis ESP32, modulu, vývojové desky a jak nainstalovat podporu ESP32 do Arduino.

Inteligentný dom - NodeMCU
Martin Chlebovec mi poslal další zajímavý článek. Za zaslání děkuji. Dobrý večer všetkým, rád by som sa s vami podelil o projekt, ktorý som realizoval. Oslovil ma pán, ktorý chcel vyhotoviť projekt inteligentnej domácnosti na platforme NodeMCU so správou cez web. Tomu som samozrejme nemohol odolať a do projektu som sa pustil. Nakoľko sa jedná o projekt v platenej šablóne, zdrojové kódy web časti v tejto téme nebudú umiestnené.

Ovládanie hlasom pre Arduino, NodeMCU
Článek "Ovládanie hlasom pre Arduino, NodeMCU" mi zaslal Martin Chlebovec. Za zaslání článku mu mockrát děkuji. Navštivte i jeho stránky https://arduino.php5.sk/ Pojem ovládanie hlasom je dnes jednoznačne spojený s inteligentnou domácnosťou, či riadením procesov, modulov z internetu. Dnes vám prinášam spôsob, ako do vašich projektov priniesť interaktivitu v podobe ovládania hlasom. Existuje mnoho technológii, ktoré umožňujú prevod hlasu na text.

Deska pro meteostanici v2.0 (ESP12E, ESP8266, NodeMCU)
Po zkušenostech s ESP12E (NodeMCU, ESP8266) a teplotním čidlu SHT75 jsem se rozhodl vytvořit druhou verzi desky pro meteostanici. První verze je ke zhlédnutí na https://chiptron.cz/articles.php?article_id=93. Změny nejsou oproti první verzi příliš velké, spíše kosmetické.

Zavlažovací systém s NodeMCU (ESP8266, ESP12E)
Pokud mě sledujete na sociálních sítích, jistě jste si všimli několika komentářů a obrázků o mém nejnovějším projektu a to Zavlažovacím systému s vývojovou deskou NodeMCU (ESP8266, ESP12E). Tento projekt vznikl jako nutnost zavlažovat několik květináčů s bylinkami a zeleninou (celkem 8 kusů květináčů) v průběhu našich letních dovolených.

ESP32, SunDuino - teplotní/vlhkostní čidlo Si7021 a OLED 128x64px (I2C)
Další článek o ESP32. Opět připojíme teplotní/vlhkostní čidlo Si7021 (HTU21) a údaje z čidla zobrazíme na OLED s rozlišení 128x64px komunikující přes sběrnici I2C.
 
Upozornění
Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.