Shoutbox

Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

27-06-2019 12:54
ESP32 v IDF se dá programovat v PlatformIO Úsměv

28-04-2019 22:48
Hm, nenašel jsem...

26-04-2019 18:00
Nevíte někdo v čem programovat ESP32 - IDF pod Win bez příkazové řádky?

16-04-2019 11:17
Ahoj vespolek, bavím se čtením signálu pro modelářské servo pomocí Microchip PIC s použitím CCP (capture every edge). ... a-ha, text je omezen na malou délku ...

09-04-2019 01:36
Prosim zahlasujte za moje projekty v Hackaday prize 2019 https://hackaday..
..cker/13133
Diky moc Mrknutí

23-02-2019 16:38
Už jsem ho našel Úsměv Ten zelený zákal je sviňa.

Sdílejte násRSS feeds

Články: ESP32, ESP8266, NodeMCU , Wemos, RTLDuino...

ESP32 / ESP8266 MicroPython: HTTP POST požadavek
Cílem tohoto návodu je ukázat, jak lze v MicroPythonu zpracovávat HTTP požadavky a data z nich předané metodou POST. Opět k tomu využijeme knihovnu urequests. Je nutné upozornit na to, že v době psaní článku byl modul urequests součástí základního balíku MicroPythonu. To se může v budoucích verzích změnit a bude nutné ho doinstalovat ručně. Program byl testován jak na ESP32, tak ESP8266.

ESP32 / ESP8266 MicroPython: Použití SHA-256
Cílem tohoto návodu je ukázat, jak lze do MicroPythonu nainstalovat knihovnu na práci s algoritmem SHA-256. Použijeme modul hashlib.

ESP32 / ESP8266 MicroPython: Automatické připojení k WiFi
Cílem tohoto návodu je vysvětlit, jak je možné nastavit automatické připojení k WiFi bez nutnosti zadávat stále dokola všechny příkazy. Odpovědi jednotlivých příkazů se mohou mírně lišit v závislosti na použitém čipu. Kód je ale funkční jak na ESP32 tak ESP8266.

ESP32 / ESP8266 MicroPython: HTTP GET požadavek
Cílem tohoto návodu je vysvětlit jak vykonat http požadavek pomocí MicroPythonu použitím knihovny urequests. Program byl testován jak na ESP32, tak ESP8266. Všechny zdrojové kódy je možné stáhnout zde. Je nutné upozornit na to, že v době psaní článku byl modul urequests součástí základního balíku MicroPythonu. To se může v budoucích verzích změnit a bude nutné ho doinstalovat ručně.

ESP32 a Beetle BLE: Chytrá zásuvka
To, co vidíte, je chytrá zásuvka ovládaná pomocí ESP32 a Beetle BLE. Pro klasické Arduino není bohužel příliš mnoho knihoven na ovládání WiFi a Bluetooth. Zkusíme to ale nějak vytvořit.

Meteo v3 - Univerzální deska s ESP12E/ESP07/ESP08
Původně zamýšlená deska Meteostanice MeteoV2 WiFi, která byla původně vymyšlena jako náhrada za nepřesný okenní teploměr za dvacet korun se díky připomínkám uživatelů upravil do univerzální podoby. Díky poslední verzi desky Meteo v3 můžete jednoduše připojit I2C displej, I2C čidla, 1-wire čidla teploty nebo ovládat další zařízení pomocí vstupně/výstupních vývodů ke kterým připojíte například relé.

RFID otevírání dveří s NodeMCU a webovým prostředím
Zdar bastlíři, dnes by som rád predstavil systém, ktorý som vyvíjal pred niekoľkými mesiacmi. Vyhotovil som RFID systém na otváranie dverí s elektomagnetickým jazýčekom na základe overenia užívateľa po priložení karty s takmer okamžitou odpoveďou. Systém je postavený na komponentoch pre Arduino, teda čítačka kariet a kľúčeniek na 13.56MHz RC522, kompatibilné karty a kľúčenky, relé.

ESP32 / ESP8266 MicroPython návod: Spouštění skriptů z počítače
Cílem tohoto příspěvku je vysvětlit, jak spustit MicroPython skript z počítače nástrojem ampy. Návod je platný jak pro ESP32, tak pro ESP8266.

ESP32 MicroPython návod: Zakódování JSONu
Cíl tohoto návodu na MicroPython je vysvětlit, jak zakódovat JSON zprávu použitím MicroPython a knihovny ujson na ESP32. Můžete si vyzkoušet, jak umožnit podporu MicroPythonu v tomto předchozím příspěvku. Pokud potřebujete průvodce na práci se strukturou JSON, koukněte na tento předchozí příspěvek.

ESP32 MicroPython návod: Připojení na WiFi síť
Cíl tohoto MicroPython návodu je vysvětlit, jak se připojit na WiFi použitím MicroPythonu na ESP32. Postup, který je zde znázorněn, je postaven na návodu pro ESP8266. Můžete se zde také inspirovat.

FireBeetle ESP32 návody: Sestavení malého elektrického větráku
Připravte se na léto s vlastním větráčkem. Koupil jsem malý větrák z internetu. Je dobrý, jen není řiditelný.

ESP32 MicroPython návod: Zpracování JSONu
Cílem tohoto návodu pro MicroPython je vysvětlit, jak syntakticky analyzovat (převádět) JSON řetězce s MicroPythonem, který běží na ESP32.

Jak vytvořit chytré, barevné světlo postavené na FireBeetle ESP32 IOT mikrokontroléru
Jak je slyšet v písničce „The Color of the Night“, my si můžeme také hovět v psychedelických světlech noci. Barevná světla odpovídají smutku nebo naopak radosti. Líbí se mi tyto barevná světla, ale nesnáším jejich manuální přepínání. Naštěstí se mi povedlo dát dohromady chytré barevné světlo, které moje požadavky na přepínání uspokojuje.

ESP32 Návod: podpora MicroPythonu
Cílem tohoto návodu na micropython je vysvětlit, jak nahrát MicroPython firmware do ESP32 a otestovat ho jednoduchým programem "Hello World".

Jak vyrobit baterii z ovoce pro low-power vývojovou desku s ESP32
Tento návod vás může naučit, jak vyrobit baterii z ovoce. Zároveň potvrzuje nízkou spotřebu vývojové desky FireBeetle ESP32.

FireBeetle Board-ESP32 Projects – Noste zapalovač vždy s sebou
Pro kuřáka je vždy velmi kruté ztratit zapalovač. Dřív jsem si pomyslel, jak úžasné by bylo, mít zapalovač, který by bylo možné nosit. Tak se tomu teď stane.

Arduino IDE pro budování kompilačního prostředí ESP32
Arduino IDE je jednoduché! Je mnoho vývojových platforem pro ESP32 (ESP-WROOM-32). V některých případech je použití Linuxu nebo cygwinu ve Windows pro začátečníky trochu děsivé. Použití Arduino IDE je uživatelsky mnohem příjemnější přístup.

O ESP32 a doske FireBeetle 2 - I2S a Bluetooth
Článek mi zaslal Richard Štefún, za zaslání článku mu tímto děkuji. V minulej časti sme si predstavili mikrokontrolér ESP32 a jeho periférie. V tomto dieli sa však chcem sústrediť na praktické využitie, konkrétne jednu rozdielnu perifériu od predošlej generácie – Bluetooth.

Meteostanice MeteoV2 WiFi
Hledání vhodného projektu, který by pomohl při vysvětlování základních pojmů a principů nemusí být jednoduché. Je spousta stavebnic, které vás dokáží vést průběhem vašeho bádání. Stavebnice má ale i své limity a po čase už vám zůstane jenom v šuplíku, bez dalšího praktického využití. Tato meteo deska má své využití i v jiných projektech díky své univerzálnosti.

ESP8266 + ArduinoIDE + Domoticz
Lukáš Beran (web, linkedin, google+, twitter, facebook) mi poslal návod, jak zprovoznit ESP8266 (Arduino IDE) v Domoticz na RaspberryPi a určitě to není poslední jeho článek na chiptron.cz. Za článek děkuji.

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.