Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Raspberry Pi 4B ve verzi s 8GB RAM za 75 USD už teď i v ČRTiskDlouho se spekulovalo o tom, že Raspberry Pi 4B by mohla mít i 8 GB RAM. Právě dnes Raspberry Pi Foundation zveřejnilo oficiální zprávu o tom, že si můžete koupit verzi Raspberry Pi 4B s 8 GB RAM!

Hardware jako takový už od svého začátku nebránil tomu, mít na desce více RAM než "jen" 4GB. Problém byl v tom, že nebyl výrobce, který by 8 GB variantu LPDDR4 RAM vyráběl ve vhodném pouzdru.
To se změnilo až s výrobcem Micron.Malou změnou v designu desky je obvod u USB-C konektoru. 8GB varianta Raspberry Pi 4B si bere o trochu větší proud právě kvůli nové, větší, velikosti RAM.
USB-C konektor, jako takový, ale zůstal na stejném místě a tak se nemusíte bát, že by vám nové Raspberry Pi 4B s 8GB RAM nesedělo ve vaší krabičce.

Už teď si tuto variantu můžete koupit u českého distributora rpishop.cz za cenu 2269 Kč
https://rpishop.cz/raspberry-pi-4b/2611-raspberry-pi-4-model-b-8gb-ram.html

Cena této verze je 75 USD.
Původní zpráva: https://www.raspberrypi.org/blog/8gb-raspberry-pi-4-on-sale-now-at-75/

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
8,161,183 návštěv