Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Jako MacGyver - netbook a vývojový kit v jednomTiskAgentem 007 se díky CrowPi-2 asi nestanete, ale určitě budete blíž MacGyverovi.
Tento STEAM edukační set (S - Science, T - Technology, E - Engineering, A - Arts, M - Mathematics) v sobě kombinuje možnost netbooku a velké vývojové desky umístěné pod klávesnicí.Základem CrowPi-2 je jednodeskový počítač Raspberry Pi 3B, 3B+ nebo 4B, podle toho, co si tam dáte. Jako displej slouží 11.6" IPS displej s rozlišením 1920x1080px. Váha netbooku je pouhých 1.3kg a obsahuje i 2Mpx kameru.
Netbook je možné napájet z 12V zdroje (souosý konektor) nebo skrze USB (5V). Na netbooku najdete i běžné ovládací prvky jako je ovládání zvuku nebo vypínač. Pro připojení dalšího monitoru můžete využít HDMI a netbook má i zabudované reproduktory a nebo si můžete připojit sluchátka přes 3.5mm jack.
Tak tím bych zakončil část o netbooku a teď se mrkneme pod bezdrátovou klávesnici.A tam se skrývá jeden velký vývojový kit plný... zaplněný úplně vším.
Najdete tam joystick, relé, ventilátor, GPIO piny na další senzory, DHT11, LCD1602, PIR čidlo, infračervený senzor, dotykovou klávesnici, RGB ledky, RFID modul a v neposlední řadě i ultrazvukový senzor.

Knihovny pro tuto desku jsou připraveny hned pro několik jazyků - Scratch (grafický nástroj pro programování), Python a Wiring (Arduino).

A cena? Ta začíná od 139 USD (super early bird) za tu nejzákladnější výbavu. Ale bude lepší, když na to mrknete sami na kickstarteru, kde právě vybárají peníze.

Kickstarter: https://www.kickstarter.com/projects/elecrow/crowpi2-steam-education-platformand-raspberry-pi-laptop

Stránka projektu: https://www.projecthub.in/crowpi-2-steam-education-laptop/

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
9,411,031 návštěv