Sdílejte násRSS feeds

CutiePi tablet - 8" IPS s Raspberry Pi Compute moduleTiskZ RaspberryPi si můžete postavit téměř cokoliv. Nedávno jsem tu psal o netbooku CrowPi-2, který zároveň slouží i jako vývojový kit. Petr Hodina tu zase psal recenzi o Pinebook Pro.
V dnešní novince se podíváme na tablet obsahující Raspberry Pi Compute Module. Kampaň právě běží na kickstarteru.

Tablet o velikosti 213x134mm a výšce pouhých 12mm v sobě ukrývá 8" IPS LCD se slušným rozlišením 1280x800px.CutiePi obsahuje i madlo, které buď slouží k přenášení nebo také polohování tabletu.
O napájení Raspberry Pi Compute module 3+ Lite se stará LiPol akumulátor s kapacitou 5000 mAh. K dispozici je Wi-Fi konektivita 802.11b/g/n a Bluetooth 4.0. Mezi kontektory, které jsou dostupné po stranách CutiePi, pak najdete USB-A, USB-C (napájení), microHDMI konektor a také 6 vyvedených GPIO.
Systém bohužel běží z microSD karty.
Na tabletu najdete i 5Mpx kameru a písničky vám budou hrát z 2W reproduktoru.

Ceny začínaly na 169 USD za celý tablet, v době psaní článku byla nejnižší cena za tablet 189 USD.

Kickstarer: https://www.kickstarter.com/projects/745629624/cutiepi-raspberry-pi-untethered

Github repo: https://github.com/cutiepi-io/cutiepi-board

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
6,403,741 návštěv