Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Rock Pi X - jednodeskový počítač s Windows a Intel AtomTiskNa diskuzním fóru Rock Pi se objevilo vlákno o připravovaném Rock Pi X - jednodeskovém počítači s x86 a podporou Windows. Co tedy můžeme v nejbližší době očekávat?

Jak můžete vidět na obrázku výše, jedná se už o revizi 1.3, což znamená, že se na Rock Pi X už pracuje nějakou dobu.
Z obrázku můžeme vyčíst základní komponenty desky - WiFi, nějaký x86 procesor, RAM paměť, eMMC konektor, slot na microSD kartu, USB-C na napájení, HDMI konektor, sluchátkový výstup, ethernet a najdete tam samozřejmě i USB rozhraní.

Recenze o předchozí verzi jednodeskového počítače Rock Pi - Rock Pi 4 najdete na tomto odkazu.

Nejzajímavější částí je samozřejmě x86 procesor - Intel Atom® x5-Z8350 na kterém by měl běžet operační systém Windows. Podle zveřejněných informací o průběhu testování, tak operační systém Windows i Ubuntu 20.04, oba běžící z eMMC paměti, fungují bez problému. Velikost RAM paměti je použitým procesorem omezena na 4 GB.
Instalaci operačního systému můžete provést i na externí HDD nebo FLASH disk, boot z microSD karty ale není podporovaný.
HDMI/Audio/Mic/USB/microSD jsou plně funkční a Rock Pi X také nabídne PoE (které je vyzkoušené a funkční).
Samozřejmostí je i 40 pinový GPIO hřebínek s I2C, GPIO, SPI, aj.

Před několika hodinami jeden z vývojářů zmínil, že se Rock Pi X posunul do fáze produkce.
Cena a ani další informace nejsou zatím známé.

Celé vlákno si můžete přečíst na https://forum.radxa.com/t/one-step-forward/3923/38

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
9,404,375 návštěv