Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Naučte Arduino mluvit během deseti minutTiskDíky celosvětové komunitě kolem vývojových desek Arduino vzniká na této platformě bezpočet zajímaých projektů a také knihoven pro veřejné použití. Jednou z těch open-source knihoven je i knihovna Talkie se kterou naučíte vaší Arduino desku mluvit.

Není to ovšem tak, že byste na mikrofon něco řekli a ono vám odpovědělo. Knihovna Talkie se stará o přehrání sekvence dat na reproduktor, které ve finále zní jako jako slova. Díky tomu vám může Arduino zvukově sdělit, ne jen vizuálně, například změnu stavu zařízení, otevření/zavření dveří a další.

Ve videonávodu níže se dozvíte jak na to

https://www.youtube.com/watch?v=O_yl5kcRO5w

Arduino sketch

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
8,919,783 návštěv