Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Útočíme na ESP32 a překonáváme Secure BootTiskEMFI je jeden z typů útoků na mikrokontroléry - jedná se o elektromagnetický výboj, který, pokud proběhne ve správný čas, výkonem a pozicí, dokáže změnit chování běhu programu. Typicky přeskočení podmínky, čímž můžete docílit toho, že program skočí jinam než by za normálních okolností skočil.

O tento typ útoků jsem se začal zajímat po zhlednutí tohoto tweetu


Jak můžete z tweetu vyčíst, díky správnému načasování byl dotyčný schopen donutil STM32 změnit výsledek podmínky (číslo 97 bylo přeskočeno).

Na zakládě toho jsem našel článek o překonání Secure Bootu ESP32. Níže uvedený článek detailně popisuje samotný útok na ESP32 a vysvětluje princip samotného útoku.

K útoku byl použit open-source projekt iceGLITCH.
Jako cíl útoku byl použit ESP32 NodeMCU s modulem ESP32-WROOM-32.

Celý článek najdete na https://raelize.com/posts/espressif-systems-esp32-bypassing-sb-using-emfi/

A ještě jedno vysvětlující video

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
9,928,732 návštěv