Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Čas, počasí a spotify na ePaper displeji s Raspberry Pi ZeroTiskAbyste se při dlouhých zimních večerech nenudili, zkuste si pohrát s ePaper displejem a Raspberry Pi Zero - v projektu, kde si na ePaper zobrazíte jak aktuální čas, počasí tak i skladby ze služby spotify.

Alex Scott vytvořil projekt s Raspberry Pi Zero se kterým vytvořil projekt se 4.2" ePaperem od Waveshare. Na RPi Zero běží python scripty, které se starají o stažení aktuálních dat - počasí a čas a také komunikují se servery spotify, odkud stahují informace o skladbách (včetně názvu, umělce a času od přehrávání skladby).

Počasí se stahuje ze serveru OpenWeatherMap (stejně jako já s ESP8266).

Detaily projektu najdete na github stránce https://github.com/alexthescott/ePaper-Spotify-Clock

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
10,351,116 návštěv