Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Xtron Pro - herní konzole, kterou si můžete programovat, hrát NES hry nebo použít třeba k zalévání kytekTiskTaky se volné chvíli rozhodujete jestli budete dělat něco užitečného - učit se programovat nebo zabijete čas třeba hraním her? A co to takhle zkombinovat? S Xtron Pro.

Xtron Pro je malá herní konzole, která se vejde do ruky. Její předností je možnost tvorby kódu v grafickém editoru Sketch. A nejen ve Sketch, kód můžete psát v Javascript a také populárním Python.
Vámi vytvořený kód pak nahrajete do Xtron Pro a ten vás určitě omezovat nebude.

Xtron Pro má v sobě Wi-Fi konektivitu, 16 MB FLASH, rozšiřující moduly, IMU sensor a využít můžete rozpoznání hlasu.Displej s tělem drží pomocí magnetů, displej tak můžete otočit podle vaší potřeby (a hry :-) ).
Konzoli připojíte k počítači pomocí USB-C konektoru.

Na Xtron Pro můžete hrát i ve dvojci - jednoduše ho totiž propojíte s druhým Xtron Pro.
A nakonec, pokud se vám nechce programovat, můžete hrát klasické NES hry jako Super Mario, Contra nebo Pac-Man. Xtron Pro totiž funguje jako NES simulátor - hru prostě stáhnete a nahrajete.
Cena začíná na 1300 Kč.

Kickstarter projekt: https://www.kickstarter.com/projects/xtron-pro/xtron-pro-creating-games-learning-programming-and-more

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
10,351,263 návštěv