Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Vlastní základní deska pro Raspberry Pi Compute Module 4TiskCompute Module 4 od Raspberry Pi Foundation oslovila celou řadu bastlířů, zejména díky malé velikosti a také možnosti eMMC paměti. Na druhou stranu drtivou většinu bastlířů odrazuje nutnost koupě "IO base boardu" ke kterému CM4 připojíte a můžete naplno využívat - obsahuje konektory, hřebínky, napájení. V této novince se ale dozvíte, že to není pravda a desku si můžete vytvořit vlastní a třeba i pomocí nažehlovací metody nebo frézováním na CNC.Timon se na twitteru pochlubil fotografií vlastní základní desky, kterou spíchnul doslova na koleni. Deska obsahuje 2x 100 pinový konektor pro připojení CM4, konektor na microSD kartu, konektor na HDMI, USB-A a USB-C pro napájení. A to je všechno, teda skoro, ještě tam najdete nějaké to elektronické smetí jako kondíky a rezistory.

Timon svou desku sdílel na githubu a tak si jí můžete volně upravit dle své libosti. Deska byla navržena v Eagle CAD.

Projekt na hackaday.io
DPS na github.com


Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
9,403,839 návštěv