Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Josef Průša spouští ve své dílně PrusaLab akcelerátor pro české startupy. Nabízí rady i investiceTisk

Pražská hi-tech dílna PrusaLab českého podnikatele a vývojáře 3D tiskáren Josefa Průši vyhlašuje první kolo akceleračního programu pro startupy, umělce a makery. Inovativním hardwarovým projektům nabízí nejen technologické zázemí a mentoring, ale i uhrazení počátečních nákladů do výše 150 tisíc korun a jednání o budoucí investici.

Dílna PrusaLab, která sídlí v pražských Holešovicích, poskytne své kapacity projektům komerčního, uměleckého i vzdělávacího charakteru. Podmínkou je inovační potenciál a alespoň částečné zpřístupnění projektu formou open-source. Účastníci získají prostor pro realizaci produktu v prostorách dílny, kde mohou plně využít technologií 3D tisku, CNC obráběcích center nebo například průmyslového laseru.

Zájemci o zařazení do prvního kola mohou podat přihlášku do 30. listopadu 2020 na webu http://www.prusalab.cz/akcelerator.

Do programu lze přihlásit již rozpracované produkty, ale i projekty ve fázi nápadu. Realizační doba může dosáhnout až 6 měsíců, během kterých je PrusaLab připraven výsledný produkt ve spolupráci s účastníky navrhnout, vyrobit prototyp, otestovat a oficiálně vydat. Akcelerátor nabízí úhradu počátečních nákladů na prototyp až do výše 150 tisíc korun a možnost jednání o budoucí investici, kde již částka není omezená.

„Jednou z hlavních předností našeho akceleračního programu je různorodý kolektiv odborníků na digitální fabrikaci, který bude na produktech spolupracovat. V týmu máme zkušené elektro vývojáře, designéry, konstruktéry, projektové manažery a samozřejmě i 3D modeláře a tiskaře,” říká ředitel Prusalabu Ondřej Kašpárek.

Prototypová dílna spouští program v reakci na epidemii koronaviru, která znemožnila dosavadní členský provoz. „Prusalabem před krizí prošla řada členů, kteří díky našemu zázemí rozjeli vlastní podnikání. Náš akcelerátor je způsob, jak dílnu v těchto nepříznivých časech znovu otevřít české tvůrčí komunitě,” dodává Kašpárek.

Další informace:
https://prusalab.cz/akcelerator/

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
9,680,104 návštěv