Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Marsovský Rover jako skládačka z 3D tiskárny - projekt ExoMyTiskKdyž už jste si postavili Hvězdnou bránu, máte už doma marsovský rover?

Že ne? No tak mrkněte na web kosmonautix, kde o tomto projektu sepsali několik vět.

Jak můžete vidět na obrázku níže, mozkem celého roveru je Raspberry Pi se shieldem, který řídí servo motory. Váha roveru je slušných 2.5 kg a na zabudovaný akupack vydrží jezdit až 3 hodiny. Rozměry jsou 300x390x420mm. Solární panely by neměly na marsovském vozítku chybět!Celý projekt najdete na githubu, tam najdete jak STL soubory, tak i software.

Github: https://github.com/esa-prl/ExoMy

Stránky projektu: https://esa-prl.github.io/ExoMy/

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
9,112,734 návštěv