Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

15.6" laptop s Raspberry Pi. Na první pohled nepoznáte rozdíl od běžného laptopu.TiskWaveshare zveřejnil novinku ve svém portfóliu. 15.6" laptop, který pohání Raspberry Pi (Compute Module 3/+/Lite). Není to ale už trochu pozdě?

Jistě, mít laptop o takové velikosti (15.6") poháněný jedním z nejpopulárnějších rodin jednodeskových počítačů na světě je velmi zajímavé, otázka je, zda nepřichází s křížkem po funuse a to hned ze dvou důvodů.
Petr Hodina sepsal recenzi na Pinebook Pro. Pinebooky jsou tu už nějakou chvíli a každým novým vydáním se HW i SW lepší a koupíte ho za 200 USD + poštovné.
Compute Module 3/+/Lite nahradil mnohem výkonnější Compute Module 4. Takže, má smysl koupit laptop za 320 USD + poštovné, když obsahuje starý typ CM a vyměnit jej nejde kvůli jejich mechanické nekompatibilitě?
Pokud jste si řekli, že se vám i přesto líbí, pak pojďme na představení 15.6inch Slim Laptop Based on Raspberry Pi Compute Module.V laptopu najdete IPS displej s uhlopříčkou 15.6" s FullHD rozlišením (1920x1080px), 2 Mpx přední kameru, 3x USB3.0 konektory, Wi-Fi, Ethernet konektor, stereo jack 3.5mm a v neposlední řadě 10 Ah akumulátor.
K napájení vám stačí 12V adaptér.

Váha laptopu je 1.75kg a tloušťka pouhých 22.1mm.
Na místě, kde je běžně touchpad, je magnetický kryt. Pod ním se ukrývá matice LEDek, dvě tlačítka, a tři rozšiřující FPC konektory - 2x kamera a GPIO (40pinů).

Laptop je tak vhodný spíše pro učení programování, kde využijete jak dostupné programy pro Raspberry Pi, tak i HW umístěný v těle laptopu. Díky CM3 ale zastane i běžnou kancelářskou práci.

Stránka produktu: https://www.waveshare.com/pilaptop-cm3-plus-package-a.htm

Wiki https://www.waveshare.com/wiki/PILAPTOP

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
10,348,456 návštěv