Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Orange Pi R1 Plus - dva gigabitové porty se čtyřjádrovým procesorem za 25 USDTiskJednodeskový počítač Orange Pi R1 Plus přichází se dvěmi gigabitovými ethernet porty, 1 GB RAM a čtyřjádrovým procesorem RK 3328.

Není to tak dávno, co jsem tu sdílel novinku z dílny FriendlyArm - NanoPi R4S. Také obsahuje dva gigabitové ethernet porty, šestijrádrový procesor a 1 nebo 4 GB RAM, ale cena je 45 USD.
Pokud chcete něco podobného, ale levnějšího, pak by tu pro vás mohl být právě Orange Pi R1 Plus.

Za cenu 25 USD, respektive 24.99 USD, dostanete čtyřjádrový procesor RK3328 s maximálním kmitočtem 1.5 GHz. Jako ethernetový čip je použit RTL8153B. Desku napájíte pomocí USB-C konektoru. K dispozici je i jeden USB2.0 konektor. Využít můžete i konektor na připojení větráčku a 13 pinový konektor s vyvedenými I2C, SPI aj.
Systém vám bude běžet z microSD karty, ale k dispozici je i 16 MB FLASH.

Rozměry desky jsou 57x56mm.

K zakoupení na aliexpress https://www.aliexpress.com/item/1005001845364289.html
nebo amazonu https://www.amazon.com/dp/B08Q8DQXCC

Stránka výrobce http://www.orangepi.org/Orange%20Pi%20R1%20Plus/

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
9,405,423 návštěv