Sdílejte násRSS feeds

Regulovatelný zdroj na baterkyTiskRegulovatelné zdroje jsou nejčastěji napájené ze sítě. Co ale dělat, když potřebujete něco přenosného a doslova na baterky? Lochneská Príšera mi na facebook poslal jeho poslední výtvor.

Jako regulátor si autor zvolil již hotové řešení v podobě XYS3580 (další panelové zdroje najdete v tomto článku). Tento typ zdroje není jen snižující, ale i zvyšující. Výstupní napětí tedy může být vyšší než je jeho vstupní. K tomu přibastlil 6 Li-Ion akumulátorů v podobě 18650 a k jim ještě obvod pro jejich nabíjení.Deska 6S12A-A slouží jako nabíjecí obvod pro 6 kusů 18650, napájecí napětí tedy musí být 25.5V. Abyste mohli 18650 nabíjet z čehokoliv, je před nabíjecím obvodem step-up měnič, což vám dovolí napájet desku od 12V až do 30V právě díky použitému step-up měniči.Díky použitým modulům je schéma velmi jednoduché.
Autorovi za jeho konstrukci děkuji.

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
6,356,695 návštěv