Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Programování pro děti - tutoriál na github.comTiskZačít s dětmi programovat je samozřejmě zábava, ale začátky mohou být někde krkolomné. Zvláště, pokud nevíte s čím začít, jak pokračovat, jak děti a rodiče motivovat. Miroslav Suchý vytovřil na githubu velmi dlouhý a zajímavý návod.

Návod je určen pro děti prvních ročnících základní školy. Ač je návod upravený pro potřeby nejrůznějších kroužků, své si tam najdou i rodiče pro programohrátky doma.

Na githubu najdete informace o robotech jako je robot-želva Cubetto, Bee-Bot (včelka) nebo třeba o multiplatformním programu GCompris, kde se děti naučí s myší a klávesnicí.

Celý návod najdete na https://github.com/xsuchy/programovani_pro_deti

Další podobné články
Programování pro děti - speciál z redakce časopisu Computer
Distributor robota MeetEdizon v ČR a výukové materiály

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
8,919,932 návštěv