Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Nadupaný BeagleV od Seeedstudio, StarFive a BeagleBoardTiskSeeedstudio společně se StarFive a BeagleBoard oznámili vydání nového jednodeskového počítače založeného na open-hardware jádru RISC-V. BeagleV nabídne 8GB RAM, dvoujádrový procesor s taktem 1.5 GHz a také rovnou čtyři USB 3.0.

Jádro RISC-V bude dozajista hrát zajímavou roli v budoucích jednodeskových počítačích. StarFive se na procesory s tímto volně dostupným a modifikovatelným jádrem specializuje a tak vyvinul dvoujádrový procesor s SiFive U74 RISC-V s taktem až 1.5 GHz a 2 MB cache. Procesor také obsahuje DSP Tensilica-VP6 pro počítačové vidění, NVDL Engine (2048 MACs@800MHz) a Neural Network Engine (1024MACs@500MHz).

8 GB LPDDR4 RAM nabídne dostatek místa. K dispozici je i podpora 4K videa s frekvenci 60 FPS nebo podpora rovnou 8 kanálů FullHD (1080p/30FPS).
Kromě čtyř USB 3.0 jsou na desce i gigabitový ethernet, 40 pinový hřebínek s SPI, I2C, GPIO, aj, microSD slot, Wi-Fi b/g/n a Bluetooth 4.2.
Jako konektor pro napájení slouží USB-C konektor.

BeagleV by se měl začít prodávat dubnu tohoto roku.
Více info na https://beaglev.seeed.cc/

P.S. BeagleV můžete získat přednostně, stát se beta testerem, stačí vyplnit tento dotazník.
https://docs.google.com/forms

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
9,403,906 návštěv