Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Dynamická mapa s RGB ledkamiTiskLuca Dentella je známý svými bastlířskými projekty po celém světě. Jeho posledním projektem je dynamická mapa Itálie s RGB ledkami. Na mapě ukazuje počet nákaz covid-19 nebo proočkovanost. V článku najdete jak výrobní data (což pro lidi mimo itálie asi nebude zajímavé) a vzorové kódy pro Arduino Wemos D1 Mini.

Jeho mapa Itálie se skládád z 20 kusů RGB LEDek SK6812 MINI-E (podobné jako WS2812B). Každá LEDka patří jednomu okresu v Itálii. Luca na LEDkách ukazuje počet nakažených nemocí covid-19 nebo proočkovanost populace v daném okresu.
K těmto možnostem má zveřejněné i vzorové kódy. Itálská Open Data zveřejňuje (zdarma) aktuální proočkovanost populace. Tím se velmi usnadňuje vývoj a bastlíř se vlastně jen stará o vizualizaci.

Github projekt: https://github.com/lucadentella/ItalyMap
Dynamická mapa s RGB: http://www.lucadentella.it/en/2021/01/09/impariamo-insieme-mappa-dinamica-con-arduino/
Open Data - proočkovanost: http://www.lucadentella.it/en/2021/01/11/mappa-dinamica-numero-vaccinazioni-covid19/

Instruktážní video

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
9,928,411 návštěv