Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Serial Studio - vizualizace dat z čidel přes UARTTiskSbíráte ladící data skrze UART a nevíte jak je přehledně vizualizovat? Mrkněte na tenhle program nazvaný Serial Studio. Dokáže vám přehledně zobrazit příchozí data třeba z vašich čidel.

Představte si situaci, kdy máte připojeny k vašemu Arduino I2C čidla. Přes UART si posíláte aktuální data z čidla teploty, vlhkosti, CO2, CO a další. Jak tato přehledně kontrolovat?Odpověď je Serial Studio, multiplatformní program, který jednoduše nakonfigurujete pomocí JSON souboru, kde definujete typ přijatých dat a jejich reprezentaci. Kromě zobrazení poslední hodnoty si můžete například nastavit i graf.

Program je dostupný jak pro Linux, Windows tak i macOS. K dispozici je i několik vzorových příkladů na stránce autora.

Více o programu na https://www.alex-spataru.com/blog/introducing-serial-studio

Ke stažení na https://github.com/Serial-Studio/Serial-Studio/releases/tag/v1.0.10


Díky Pavle za tip!

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
8,532,292 návštěv