Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

DIY odsavač zplodin z pájeníTisk

Při pájení vzniká velké množství zplodin, chraňte své zdraví a vyrobte si jejich odsavač. Opět budeme potřebovat 3D tiskárnu, ventilátor a uhlíkový filtr.Minimalist 3D Printed Fume Extractor
První typ odsavače zplodin je velmi malý, ale chytře promyšlený. Ventilátor s filtrem lze pohodlně vyndat, filtr vyměnit a opět vsunout zpátky.
Model: https://www.thingiverse.com/thing:3474360Solder Fume Extractor
Druhý model odsavače zplodin se inspiroval komerčním produktem od firmy Hakko FA-400.
Model: https://www.thingiverse.com/thing:17086Solder Fume Extractor
Posledním typem je stojací odsavač s možností natoření ventilátoru v jednom směru přes šroub. U tohoto typu se nepočítá s uhlíkovým filtrem, ale jistě by nebylo složité jej vymodelovat a model doplnit.
Model: https://www.thingiverse.com/thing:69729

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
10,348,297 návštěv