Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

TinyCharger - nabíječka Li-ion s USB-C a microUSBTiskStefan Wagner vytvořil nový projekt. Tentokrát je to nabíječka Li-ion akumulátorů se vstupem z microUSB konektoru nebo USB-C.
Ovládacím kontrolérem je ATtiny85 (nebo také 25 či 45).

Na miniaturní desce najdete kromě vstupních konektorů microUSB a USB-C také výstupní konektory pro připojení Li-ion akumulátoru - 2.54 hřebínek a JST-PH 2.0.

Nabíjecí proud můžete volit od 100mA až do 1000mA a aktuální data jsou zobrazena na malém OLED s rozlišení 128x64px. Nabíjecí proud se volí tlačítky.
Jako nabíjecí obvod je použit TP4056 a měřící proud a napětí jsou měřeny pomocí integrovaného obvodu INA219.
Rozlišení při měření proudu je 1mA.

Ovládací firmware, dokumentaci, postup programování a výrobní podklady najdete na github projektu https://github.com/wagiminator/ATtiny85-TinyCharger

Pokud chcete Li-ion nabíječku s microUSB a USB-C ale bez nutnosti programování, podívejte se na tuto https://chiptron.cz/articles.php?article_id=279

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
10,196,674 návštěv