Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Další open-source hodinky s ESP32TiskOpen-source a open-hardware hodinky s ESP32, kulatým OLED a za pouhých 23 USD - to jsou hodinky Open Smart Watch od Paul's 3D things [instagram], které ale vyrábí a prodává LilyGo.

Nedávno jsem napsal článek o volně dostupných hodinkách, které si můžete sami naprogramovat. To jsem ale nevěděl o těchto Open Smart Watch.Open Smart Watch (Light verze) jsou založeny na modulu s ESP32 s frekvencí až 240 MHz a RAM pamětí 320 kB. Jako zobrazovací jednotka hodinek je použitý kruhový TFT displej s rozlišením 240x240px. Na desce je ještě senzor BMA400 - akcelerometr a pedometr.
Hodinky mají vlastní Li Pol akumulátor a jsou osazeny LiPol nabíjecím obvodem.
Hodinky mají dokonce i microUSB konektor s USB-UART převodníkem. Programování tedy probíhá pohodlně přes tento konektor - tak jak jsme zvyklí ze všech vývojových Arduino desek.

Vylepšená verze Open Smart Watch označená jako GPS bude obsahovat i GPS modul od Quectel L96. Tato verze se zatím ale neprodává.

Odlehčená verze bez GPS se prodává za cca 23 USD s poštou za 6 USD z aliexpress.
https://www.aliexpress.com/item/1005002341342799.html

Stránka projektu: https://open-smartwatch.github.io/

Github: https://github.com/Open-Smartwatch

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
9,405,161 návštěv