Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Siru.box - miniaturní 2.5W regulovatelný zdroj z USBTiskSiru.box tedy miniatuní regulovatelný zdroj konstantního napětí a proudu používám už řadu měsíců - téměř každý den.
Jeho autor jej opět zveřejnil na kickstarter a jeho cena začíná na 37 eur a za mě patří tento výrobek do škatulky "must have".První verze siru.box spatřila světlo světa na kickstarter v roce 2019 - cíl se bohužel nesplnilo zdolat. Od prvního pokusu k tomu druhému uběhly 2 roky vývoje - a je tu zase - vylepšený jak po HW, tak i SW stránce.Přednosti siru.box:
- regulace napětí od 0 do 15 V
- regulace proudu od 0 do 600 mA
- maximální výkon 2.5 W
- možnost zdroje konstantního napětí nebo proudu
- napájení z USB
- nastavení zdroje přes webový prohlížeč - prostě jen zadáte siru.box objeví se před vámi webová stránka s množstvím nastavení
- grafy průběhu napětí a proudu
- není třeba instalovat žádné drivery

Přesnost regulace napětí se pohybuje v rozmezích +- 0.02 V, proudu pak +- 3 mA. Siru.box je možné nastavovat přes python script a může vám tedy pomoci během ladění vašeho projektu.
Díky použité komunikační technologie přes USB - RNDIS protokol - není třeba instalovat drivery do počítače a siru.box tak může fungovat jak s operačním systémem Windows, tak i Linux nebo na jednodeskovém počítači Raspberry Pi.

Siru.box najdete na kickstarter - https://www.kickstarter.com/projects/507351807/sirubox-the-v-i-controllable-power-supply-for-your-pocket

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
9,934,642 návštěv