Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Nový PoE+ HAT pro Raspberry Pi s planárním transformátorem s výkonem 20 WTiskRaspberry Pi má nový PoE HAT a rovnou se znamínkem +. PoE+ HAT, tedy rozšiřující deska s napájením pro jednodeskové počítače přes ethernet, přináší velké výhody oproti stávající verze bez znaménka plus.
Vstupní napětí může být od 37 až do 57 V (DC).
Výstupní parametry pro napájení Raspberry Pi jsou pak 5 V a až 4 A (výkon až 20W) - což je dostatek šťávy pro běh RPi.

PoE+ HAT má navíc 25x25mm ventilátor, který zároveň slouží k chlazení jednodeskového počítače. Stačí vám tedy jen ultratenký chladič na procesor a bez problému jej uchladíte.
Maximální výška pasivního chladiče s PoE+ HATem je 4mm.

Raspberry Pi je také průkopníkem v zavádění nových technologií mezi běžné uživatele - například vyměnil klasický drátový transformátor za planární.
Výhody oproti klasickým drátovým transformátorům jsem obrovské - mnohem menší velikost a tím i hmotnost, vyšší účinnost (až o 25%) a menší ztrátový výkon.
Více o planárních trafem zde.

PoE+ HAT podporuje jednodeskové počítače Raspberry Pi 3B+ a Raspberry Pi 4 všechny verze, ale oproti svému předchudci má čidlo protékajícího proudu.
HAT splňuje normu IEEE 802.3af (802.3at typ 1).

PoE+ HAT je možné předobjednat u oficiálního distributora RPishop.cz za 539 Kč (dostupný by měl být v červnu).

https://rpishop.cz/hat/3633-raspberry-pi-poe-hat.html

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
10,196,848 návštěv