Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Automatická spoušť k fotoaparátu s Arduino Nano.TiskLetošní léto vyniká vysokou bouřkovou aktivitou a s tím jsou samozřejmě spojené i blesky. Pokud rádi fotíte blesky, tak se neobejdete bez automatické spouště. Jednu takovou vytvořil i Tomáš Vlas a zveřejnil jí na facebookové skupině.

Takzvaný Lightning trigger vytvořil pro fotoaparáty Nikon, nicméně jak zmiňuje v komentáři, výstup je univerzální na 2.5mm stereo jack a tak by mělo zařízení fungovat i u jiných fotoaparátů - třeba Panasonic.

Automatická spoušť může být aktivována buď světlem - klasicky z blesku, nebo zvukem - když například chcete fotit rozbíjející se předměty.Spoušť je založena na Arduino Nano, obsahuje i modul pro nabíjecí 1S Li-ion akumulátoru a na desce najdete i step-up pro napájení Arduino Nano (5V napájecí napětí).

Tomáš celý projekt dal na svůj github i s výrobnímu podklady a vzorový kódem.
https://github.com/ok5tvr/lightning_trigger


Původní příspěvek: https://www.facebook.com/groups

Prý má ještě k dispozici plošné spoj, takže pokud vás projekt zaujal, můžete se zeptat na facebooku.

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
9,680,086 návštěv