Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Google kalendář, tříbarevný 12.48" ePaper a Raspberry Pi ZeroTiskPetr Raška mě upozornil na zajímavý projekt s velkým tříbarevným 12.48" ePaper displejem. V tomto projektu si autor vybral zobrazení google kalendáře. Celé to běží na Raspberry Pi Zero.

Samozřejmě na ePaper displeji nemusíte zobrazovat jenom google kalendář. Autor ale vytvořil decentní a přehledný kalendář s vašimi akcemi, událostmi a poznámkami pro daný den.

S vestavěnou baterií může tento ePaper kalendář běžet i několik týdnů - záleží o kapacity baterie a jak často budete RPi Zero probouzet. Na Raspberry Pi Zero je HAT (PiSugar2), který se stará o nabíjení a zároveň má na sobě RTC hodiny, které Raspberry Pi Zero pravidelně probouzejí.

Celý návod najdete na https://pythonawesome.com/e-ink-magic-calendar-that-automatically-syncs-to-google-calendar-and-runs-off-a-battery-powered-raspberry-pi-zero/

Github na https://github.com/speedyg0nz/MagInkCal

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
10,348,404 návštěv