Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Projekt automatické regulace hlasitosti k televiziTiskKoukáte se na romantickou scénu, všude ticho, romantika a najedou se tam objeví reklama! A strašně hlasitá! Není čas, ztrácet čas - tenhle projekt automatické regulace zvuku si musíte zbastlit.
A myslím, že doma budete mít všechno potřebné.

K tomuto projektu vám bude stačit Arduino Pro Mini (ale fungovat bude i Arduino Uno nebo Arduino Nano), zesilovač, mikrofon, potenciometr a IR diodu - to jsou ty nejdůležitější komponenty tohoto projektu. Vylepšit to můžete navíc LiPo akumulátorem a nabíječkou.

A princip? Úplně jednoduchý - Arduino stále měří intenzitu zvuku a pokud je vyšší či nižší než je nastavená intenzita (max a min) potenciometry, Arduino pošle kód přes IR diodu do televize aby snížila či zvýšila hlasitost.

Kód je založen na knihovně IRremote, takže celá implementace komunikace s televizí či rádiem je mnohem jednodušší.

Samozřejmě to udělátko neřeší jen hlasité reklamy, ale i hlasitou hudbu.

Celý projekt i s kódem najdete na https://www.instructables.com/Automatic-Volume-Adjuster-for-LOUD-MOVIE-MUSIC

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
9,928,387 návštěv