Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Raspberry Pi zdražuje - prý dočasněTiskNedostatek součástek a s tím spojená jejich vyšší cena, dražší výroba DPS, dražší dovoz i lidé - to všechno dává dohromady vyšší cenu - vyšší cenu za populární jednodeskový počítač Raspberry Pi 4B ve variantě se 2 GB RAM. Jeho cena se zvyšuje z 35 USD na 45 USD - dle vyjádření Eben Upton - dočasně.

O problémech Raspberry Pi s nedostatkem součástek jsem psal už tady [odkaz]

Eben se rozpsal na blogu Raspberry Pi Foundation, co teď nejvíce tíží výrobu a prodej jejich jednodeskových počítačů.
Jak jsem napsal výše, cena za Raspberry Pi 4B 2G RAM se zvýší ze 35 USD na 45 USD - dočasně.
Zároveň se opět na pulty obchodů dostane Raspberry Pi 4B 1GB RAM - a to s cenovkou 35 USD.

Určité omezení se dotkne i fanoušků Raspberry Pi 3B - výrobní kapacity pro 40nm křemík (procesor) se upřednostní pro Compute Module 3, Compute Module 3+ a model Raspberry Pi 3B+ už nebude mít nejvyšší prioritu při výrobě.

Dle Ebena, pokud plánujete integrovat Raspberry Pi 3B+ do svých produktů - zvolte raději verzi Raspberry Pi 4B 1GB, který je verzi 3B+ velmi podobný (stejný wireless čipset, FCC certifikace).
Eben Upton zároveň zdůrazňuje, že 28nm procesory mají nejvyšší prioritu právě pro to, aby byli schopni dále podporovat zákazníky s Raspberry Pi 4B a Compute Module 4 a zároveň dodává, že zdražení je dočasné.

Celý článek najdete na https://www.raspberrypi.com/news/supply-chain-shortages-and-our-first-ever-price-increase/

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
9,664,216 návštěv