Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Raspberry Pi 4B s novým operačním systémem přetaktujete až na 1.8 GHzTiskRaspberry Pi OS má novou aktualizaci a najdete tam spoustu změn. Tou nejdůležitější je ale, že Raspberry Pi 4B můžete přetaktovat z původních 1.5 GHz až na 1.8 GHz. Další změnou je Debian 11 a použití GTK+3, které nyní budou používat všechny aplikace.

Další změnou je použití jiného window manageru - z původního openbox se přešlo na mutter. Mutter je ale paměťově náročný, takže bude použit jenom na RPi 4B, které mají RAM nejméně 2 GB.
Využít také můžete nového notifikačního manažera, který vám okažitě napíše, kde se co děje.

Dalšími změnami jsou: nový ovladač pro kameru a nový ovladač pro video (KMS).

A nakonec tu máme Updater plugin, ten vám opět sdělí informace ohledně aktualizací.

Všechny informace o Bullseye najdete na https://www.raspberrypi.com/news/raspberry-pi-os-debian-bullseye/

Ke stažení je na této adrese https://www.raspberrypi.com/software/

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
8,532,498 návštěv