Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Postavte si svůj vlastní jednodeskový počítačTiskJednodeskových počítačů je na světě celá řada - Raspberry Pi, Orange Pi, Rock Pi, ale postavit si svůj vlastní jednodeskový počítač, to už je výzva. S tímhle projektem to ale budete mít jednodušší. Xassette Asterisk je založen na Allwinner F133, který obsahuje RISC-V jádro na kterém běží OpenWRT.

Deska s procesorem F133 je navržena na dvouvrstvém plošném spoji o rozměrech 56x56 mm a obsahuje takové periférie jako jsou USB-C, konektor pro kameru a LCD, slot pro mikroSD kartu a také zvukový stup.
Procesor je taktován rychlostí 1 GHz a obsahuje 64 MB RAM DDR2.

Cena za celou desku se pohybuje okolo 10 USD.

Více informací najdete na https://hackaday.io/project/182389-the-cheapest-risc-v-64-computer-by-now
Github: https://github.com/SdtElectronics/Xassette-Asterisk

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
9,934,668 návštěv