Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

SOQuartz - kompatibilní s Raspberry Pi Compute module od 35 USDTiskPine64 vydal novinku v podobě Compute Module. Ano, takový už prodává Raspberry Pi. Pine64 zachoval pinovou kompatibilitu, ale změnil procesor. V nabídce jsou verze se 2/4 nebo 8 GB RAM.

SOQuartz je založen na procesoru Rockchip RK3566 - ten obsahuje čtyřjádrový RISC-V 32 bitový procesor s taktem až 1.8 GHz.
Desku můžete osadit eMMC modulem s velikostí paměti až 128 GB.
Compute modul obsahuje i Wi-Fi konektivitu 802.11 b/g/n/ac a Bluetooth 5.0.

CM je stále ve vývoji
The SOQuartz Compute Module software is still in an early development stage, and therefore only suitable for developers and advanced users wishing to contribute to software development. Both mainline and Rockchip’s BSP fork of Linux have already been booted on the platform and development is proceeding quickly, but it will be months before end-users and industry partners can reliably deploy it.

Cena za 2 GB RAM verzi je 34.99 USD
za 4 GB RAM je 49.99 USD
za 8 GB RAM je 74.99 USD.

Díky pinové kompatibilitě by tak Compute Modul měl být funkční i se základními deskami, které si navrhli sami bastlíři.

Produktová stránka 2 GB verze https://pine64.com/product/soquartz-2gb-compute-module-w/

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
10,348,567 návštěv