Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Průša představuje 3D tiskárnu XL s rozměry tisku 36×36×36 cmTiskPrůša zveřejnil na svém webu novinku v podobě obří 3D tiskárny s tisknutelnou plochou 36×36×36 cm.
Verze XL bude mít novou generaci extrudérů nazvanou Nextruder - cykloidní převodovka s nulovou vůlí, trysky vyměnitelné za provozu a systémem na bázi Load Cell pro plně automatickou kalibraci první vrstvy.

Technologie vyhřívání podložky se také změnila - na takto velké ploše už nenajdete jedno vyhřívací těleso, ale podložka byla rozložena do více menších segmentů (16), které jsou samostatně řízené. Zároveň se zahřívají jenom ty segmenty, kde se opravdu tiskne.

U XL už nemusíte upravovat Z osu za běhu - XLko vám vytiskne první vrstvu vždy perfektně.XLko dostalo také ToolCharger - můžete použít až pět tiskových hlav.

I elektronika je kompletně nová. 32 bitový mother board s rozšiřující deskou pro řízení až pěti tiskových hlav.

Cena začíná od 52 990 za jeden extruder Kč a při objednávce zaplatíte zálohu 4990 Kč.
https://www.prusa3d.com/cs/produkt/original-prusa-xl-3/


Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
10,351,103 návštěv