Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Wokwi - online simulátor Arduino Uno, ESP32 i Raspberry Pi PicoTiskAbyste si začali hrát a programovat Arduino Uno, ESP32 nebo Raspberry Pi Pico, tak je nutně nepotřebujete mít na stole. Stačí vám i webový prohlížeč, ve kterém běží simulátor.
Na web wokwi upozornil Martin Hubáček.

Těch desek je v nabídce ale více. Třeba vývojové kity s ESP32 (ESP32 DevKit v1, a TinyPico), Arduino Mega, Arduino Nano.
Kromě jazyka Wiring (to je to, v čem píšete v Arduino IDE) si můžete vybrat třeba i MicroPython pro ESP32 nebo CircuitPython pro Raspberry Pi Pico.K dipozici je i virtuální logický analyzátor s prohlížením dat v PulseView nebo online debugger GDB.
Zajímavostí je i to, že GDB server běží na linuxovém jádře, které běží právě ve vašem rpohlížeči.

Wokwi najdete na https://wokwi.com/
Dokumentace je dostupná na https://docs.wokwi.com/
Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
9,928,587 návštěv