Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Sipeed LicheeRV Nezha CM compute modul a rozšiřující deska s HDMI, USB, Wi-Fi a BluetoothTiskFirma Sipeed na konci roku představila nový compute module s 64-bitovým RISC-V procesorem. Cena je 20.45 USD a kromě RISC-V procesoru na desce ještě najdete 512 MB DD3 RAM, slot na microSD kartu a USB konektor s podporou OTG.

Tento compute modul jde jednoduše zasunout do rozšiřující desky s cenou začínající na 6.05 USD (bez Wi-Fi a Bluetooth).Pokud Wi-Fi chcete, pak je cena za samotný rošiřující desku 9.68 USD.
Všechny verze ale obsahují USB konektor, HDMI a RGB LED.
K desce a modulu ještě můžete zakoupit další rozšiřující desku - LCD.Modul LicheeRV obsahuje 64-bitový procesor XuanTie C906. Tento procesor je založen na open-hardware RISC-V jádře od výrobce Allwinner.
Procesor běží na frekvenci až 1 GHz. Podporované operační systémy jsou Debian, Tina (modifikace OpenWRT) a WAFT, což je OS pro internet věcí (IoT).

Samotný compute modul najdete na https://www.aliexpress.com/item/1005003594875290.html a cena je 20.45 USD + 4.42 USD poštovné.

Rozšiřující desku najdete na https://www.aliexpress.com/item/1005003741287162.html

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
9,411,038 návštěv