Sdílejte chiptron.cz na sociálních sítíchRSS feeds

Kamera s Raspberry Pi pro hlídaní objektu nebo 3D tiskárny za 5 minut a pár stovekTiskPotřeboval jsem co nejjednodušeji vytvořit kameru založenou na Raspberry Pi, která by snímala nějakou oblast a pořizovala záznamy, pokud by nastal pohyb v perimetru.
Představa instalace systému, openCV a psaní vlastního scriptu mě dost děsilo.
Naštěstí existuje systém s názvem MotionEyeOS, který dokáže nahrávat na základě pohybu v zorném poli, ukládat fotky nebo video i mimo Raspberry Pi. Navíc podporuje i další jednodeskové počítače.

Celý článek je dostupný na https://chiptron.cz/articles.php?article_id=300

Upozornění

Administrátor těchto stránek ani autor článků neručí za správnost a funkčnost zde uvedených materiálů.
Administrátor těchto stránek se zříká jakékoli odpovědnosti za případné ublížení na zdraví či poškození nebo zničení majetku v důsledku elektrického proudu, chybnosti schémat nebo i teoretické výuky. Je zakázané používat zařízení, která jsou v rozporu s právními předpisy ČR či EU.
Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva.
Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ.
10,351,520 návštěv